Koniec mýtu! Protiklady sa nepriťahujú

Pri výbere partnera si vraj vyberáme tých, ktorí sa podobajú na našich priateľov, príbuzných či blízkych.

„Vo svete, kde sa hovorí, že krása je v oku toho, kto sa pozerá, by sa malo vlastne hovoriť, že krása je v tvárach tých, kto ju nosí. Pretože žijeme a dospievame v tom, že sa nám páčia ľudia, ktorí nás obklopujú,“ hovorí doktorka Carlota Batres z University of St. Andrews.

Z výskumu doktorky vyplynulo aj to, že sa líšia preferencie ľudí na dedine a v meste. Dedinčanov priťahujú iné typy tvárí ako ľudí v meste. O príťažlivosti jednoducho rozhoduje fyzická krása. Rovnako pekní ľudia sa do seba podľa výskumu zamilujú skôr ako tí, ktorých krása je odlišná.

Doktorka Lucy Hunt z University of Texas v Austine zistila, že u dvojice, pri ktorej sa krása výrazne líši je to opačne. Potrebujú viac času na zamilovanie sa, väčšinou sa dlhšie poznajú a zamilujú sa teda do vnútra človeka. Logicky im to potom aj dlhšie vydrží.

Vzťahy, ktoré vznikajú rýchlo po zoznámení sa teda opierajú o fyzickú príťažlivosť. To však nemusí mať taký úspech ako vnútorné vlastnosti. Tie sú dôležitejšie a keď si ľudia viac rozumejú a sú si podobní, vydržať by im to malo dlhšie.

by Diamond, bety.cz

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu