Jubilejný dobročinný Ples v opere uvedú herecké legendy

0
1188

Už 11. januára sa opäť otvoria brány historickej budovy Slovenského národného divadla pri príležitosti konania dvadsiateho ročníka jedného z najvýznamnejších dobročinných spoločenských podujatí na Slovensku – Plesu v opere. Večerom, ktorý spája dve vzácne jubileá, 20 rokov Plesu v opere a 100 rokov Slovenského národného divadla, prevedú významných hostí slovenské herecké legendy – Emília Vášáryová a Martin Huba.

Sobota po Troch kráľoch  bude tradične patriť otvoreniu plesovej sezóny a zároveň aj oslave dvojitého jubilea. Dobročinný Ples v opere sa bude už dvadsiaty raz konať v historickej budove Slovenského národného divadla, ktoré oslávi svoju storočnicu. Pri tejto príležitosti sa  vzácnym hosťom počas večera prihovorí dvojica významných slovenských umelcov reprezentujúcich práve našu prvú divadelnú scénu. Úvodný ceremoniál 20. ročníka dobročinného Plesu v opere uvedú Emília Vášáryová a Martin Huba.

„Spojenie  výnimočných jubileí si zaslúži výnimočnú oslavu a veľmi ma teší, že v tomto roku sa hosťom dobročinného Plesu v opere  prihovorí dvojica významných slovenských hereckých legiend, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou nielen Slovenského národného divadla, ale aj Plesu v opere ako dlhoroční členovia Čestného plesového výboru. Sme poctení, že dôležitej  úlohy sa zhostili práve Emília Vášáryová a Martin Huba, ktorí dokonale reprezentujú hodnoty tohto podujatia ,“ hovorí Andrea Cocherová, riaditeľka dobročinného Plesu v opere.

Voľba výnimočnej dvojice, ktorá uvedie jubilejný  ročník dobročinného Plesu v opere je úzko spätá s oslavou  storočnice Slovenského národného divadla. Obaja herci sú dlhoročnou súčasťou umeleckého súboru Činohry SND a majú tiež blízko k  Plesu v opere, keďže sú dlhodobo členmi jeho čestného výboru. Ten je každoročne zárukou vysokej spoločenskej úrovne tohto podujatia a tvoria ho významné osobnosti spoločenského aj hospodárskeho života. Emília Vášáryová je od roku 2015 aj ambasádorkou dobročinného poslania Plesu v opere a v roku 2017 symbolickým úderom na gong otvorila plesovú sezónu.

„Bola som veľmi rada, a bola to pre mňa vzácna chvíľa, keď som sa mohla pred tromi rokmi zhostiť úlohy symbolicky otvoriť plesovú sezónu úderom na gong. Ten úder vtedy reprezentoval omnoho viac. Reprezentoval dobročinný rozmer, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou Plesu v opere. Ukázalo sa, že to, že pomáhame druhým, prináša dvojnásobnú radosť nielen z nášho spoločného stretnutia na plese, ale aj z vedomia vzájomnej spolupatričnosti. 20 rokov je krásne dlhá doba a viem, že s mojim kolegom Martinom Hubom s potešením tento ples otvoríme a oslávime jubileum práve v divadle, ktoré je nielen našou alma mater, ale už 100 rokov aj symbolom kultúrnosti nášho národa,“ hovorí Emília Vášáryová.

Úvodom významného spoločenského večera prevedie hostí dvojica osobností historicky prvýkrát. V minulosti sa tejto úlohy zhostili známe slovenské moderátorky, ale aj uznávané herečky. Premiérovo sa tak hosťom prihovorí po boku šarmantnej dámy aj výrazný pánsky hlas.„Som poctený, že práve počas jubilejného dobročinného Plesu v opere budem môcť privítať hostí so svojou vzácnou kolegyňou, s ktorou každé stretnutie na 100 – ročných doskách SND bolo pre mňa vždy šťastnou skutočnosťou. Potešenie je o to väčšie, že máme znovu, teda už 20. raz, možnosť obhájiť prítomnosť noblesy a kultivovanosti aj v našich spoločenských súradniciach, ale predovšetkým dobročinným rozmerom tejto spoločenskej udalosti. Budeme sa snažiť a túžime, aby spolu so vzácnou prítomnosťou hostí to bol večer, ktorý oslavuje ľudskosť, spolupatričnosť a empatiu. Som rád, že aj tieto hodnoty budeme môcť pripomenúť počas uvedenia jubilejného dobročinného Plesu v opere,“ vyjadril sa Martin Huba.

foto: archív Ples v opere

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu