Vôňa medovníkov, vareného vína, či nezameniteľná vianočná atmosféra na námestiach. Aj to sú dôvody, prečo ľudia s radosťou navštevujú vianočné trhy. A neváhajú za nimi cestovať ani stovky kilometrov, aby navštívili vianočné trhy vo vychýrených európskych metropolách. Toto sú najkrajšie vianočné trhy v Európe!

Viedeň, Rakúsko

Na skok o nášho hlavného mesta môžete zažiť čarovnú predvianočnú atmosféru na viedenských vianočných trhoch. Počas nich priestor pred mestskou radnicou na Rathausplatz i najznámejšie viedenské námestie Maria-Theresien-Platz ožíva nielen hudbou a dobrým jedlom, ale predovšetkým nádherným osvetlením, trhoviskom a kolotočmi, ktoré rozžiaria oči najmä najmenším návštevníkom. Na viedenských trhoch určite nevynechajte ochutnávku tradičného punču, ale aj rôznych kulinárskych pochúťok, ako sú šišky, či zemiakové placky. 

Brusel, Belgicko

Bruselské vianočné trhy sa právom radia medzi najkrajšie v Európe. Nazývajú sa aj Winter Wonders, Zimné zázraky. Hlavné námestie Grande Place zdobí majestátny vianočný strom posiaty tisíckami svetielok. Chýbať nesmie ani klzisko, jasličky a tiež rôzne svetelné i hudobné šou. Pri prechádzaní okolo drevených stánkov neodoláte vôni belgických waflí, či lahodnej belgickej čokoláde. 

Tallin, Estónsko

Chcete zažiť tú pravú predvianočnú atmosféru? Potom navštívte vianočné trhy v estónskom Talline. Trhy tú trvajú skoro dva mesiace a sú pastvou pre oči každého milovníka Vianoc. Hoci nie sú také veľké, ako v iných európskych metropolách, pôsobia priam rozprávkovo. Stredoveké námestie počas trhov zdobí približne 60 drevených stánkov s vianočnými ozdobami, sladkosťami, ale aj remeselnými výrobkami.

Krakov, Poľsko

Čakanie na Vianoce si môžete skrátiť aj návštevou vianočných trhov v Krakove. Najkrajšie poľské mesto každý rok počas trhov priláka tisíce návštevníkov z rôznych kútov sveta. Trhy sa konajú na hlavnom námestí Rynek Glowny a stánky sa zameriavajú na predaj lokálnych výrobkov, tradičných cukroviniek, či rôzneho vianočného tovaru. Námestie zdobí okrem stánkov nádherná sviatočná výzdoba, klzisko a kolotoče. Nezabudnuteľným zážitkom je tiež jazda v koči ťahanom párom krásnych koní. 

Záhreb, Chorvátsko

Ak hľadáte skutočnú vianočnú rozprávku, navštívte trhy v Záhrebe. Viackrát boli nominované za najlepšie a najkrajšie vianočné trhy v Európe. Niet divu, keďže na nich nájdete miestne delikatesy, no najmä skvostne vyzdobené historické námestie. Atmosféru trhov dotvára živá hudba, ale aj rôzne vianočné vystúpenia. V strede námestia sa nachádza obrovský vianočný stromček, pri ktorom sa zhromažďujú s pohárom dobrého vína domáci, aj turisti. Záhreb je nádherný v každom ročnom období, no počas Vianoc je nepochybne najkrajší!

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu