AVON VYZÝVA ŽENY: HOVORME O TOM NAHLAS

0
1540

Sú témy, o ktorých je jednoducho potrebné hovoriť nahlas. Presne v takomto duchu sa niesla aj konferencia CHANGE IS A CHANCE, ktorá prebehla 8.3.2021 v Prahe, no zarezonovala aj celým online svetom. Konferencia upriamila pozornosť na rôznorodé príbehy inšpiratívnych žien, ktoré sa nebáli poukázať na spoločenské problémy, ktoré sú pre iných tabu.

Napriek tomu, že Avon Cosmetics sú lídrom na trhu s dekoratívnou kozmetikou, s maximálnym úsilím sa venujú aj svojim CSR aktivitám, a práve tým sa líšia od ostatných kozmetických značiek. Neustále prízvukujú a zdôrazňujú potrebu venovať sa aj témam ako ľudské zdravie či problematika násilia na ženách.

„Myslím, že práve v tejto dobe, ktorá je pre nás všetkých mimoriadne ťažká, je nutné vyslať ženám jasný odkaz – sme s vami, záleží nám na vás, a aj keď sa nemôžeme stretávať, naša snaha má jasný cieľ: Zdieľanie. Podpora. Ženská spolupatričnosť. Spoločne máme svetu čo povedať,“ tvrdí Dajana Hričovec PR & advertising supervízorka spoločnosti Avon.

Konferenciu, ktorá pozostávala zo 4 častí, sprevádzala obľúbená moderátorka Adela Vinczeová. Jej hostkami boli silné a inšpiratívne ženy ako Dara Rolins, astrobiologička Michaela Musilová, hejtmanka Stredočeského kraja Petra Pecková, predsedkyňa Akadémie vied Eva Zažímalová, či cukrárka Iveta Fabešová.  Spolu sa pozreli hlbšie na dôležitosť postavenia žien nie len v spoločnosti, ale aj v biznise či na ešte stálu prítomnosť genderových stereotypov.

„Napriek tomu sa naša konferencia niesla v optimistickom duchu a vzájomným zdieľaním nám šlo o jediné. Pomôcť tomu, aby bolo hlasy žien viac počuť, dodať ženám nádej a silu postaviť sa zmenám čelom,“ dodala Dajana Hričovec. Ak ste konferenciu nestihli sledovať na živo, nezúfajte, na YouTube-ovom kanáli spoločnosti Avon nájdete postupne všetky príbehy pokope. Neprehliadnite rozhovor, kde hejtmanka Stredočeského kraja Petra Pecková okrem iného svojim nasledovníčkam odkazuje: „Ak sa budeme mať radi, prijmeme sa také, aké sme, a naopak naučíme sa pracovať s čím spokojné nie sme, dokážeme veci zmeniť.“

foto: AVON

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu