Bardejovské Kúpele sa prezentovali v Tel Avive. Chcú zvýšiť podiel izraelských návštevníkov

0
586
Bardejovské Kúpele sa prezentovali v Tel Avive

V rámci expozície SLOVAKIA TRAVEL sa zúčastnili na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu IMTM 2023, v dňoch 14. – 15. 2. 2023 v Tel Avive v Izraeli, aj Bardejovské Kúpele. Slovensko je pre Izraelčanov zaujímavou destináciou, predovšetkým svojimi kúpeľnými zariadeniami, horami a kultúrnym dedičstvom. K hlavným atrakciám severovýchodného Slovenska patria Bardejovské Kúpele, historické mesto Bardejov zapísané v zozname UNESCO spolu s obnovenou starou synagógou a celým suburbiom.  Úspech však závisí od dopravy.

Bardejovské Kúpele sa prezentovali v Tel Avive

Lákadlá Bardejova a blízkych kúpeľov

V samotných Bardejovských Kúpeľoch si klienti môžu užívať okrem zdravotných benefitov aj wellness a rekondičné pobyty, kúpanie, relax, procedúry, lyžovačku, v lete tenisové kurty, squashové ihrisko, petang, minigolf, požičovňu bicyklov, gala večery, živú hudbu, kulinárske špeciality, ochutnávky a konzumácie vín a množstvo ďalších akcií. Okrem toho majú k dispozícii výlety do historického mesta Bardejov a jeho okolia i do blízkeho Poľska. To všetko v jedinečnom prírodnom prostredí, v oáze kľudu a čistého vzduchu plného kyslíka, s pešou zónou a lesoparkom.

„Najväčším tromfom pre návštevníkov z Izraela je stará synagóga, postavená začiatkom 19. storočia“ konštatoval riaditeľ OOCR ŠARIŠ – Bardejov Radomír Jančošek a dodal: ,,Komplex bardejovských židovských rituálnych budov pozostáva zo synagógy, domu zhromaždenia (bet hamidraš), rituálneho kúpeľa (mikve), expanznej veže, kotolne a rekonštruovanej hmoty rituálneho bitúnku. Tieto budovy slúžili duchovným a komunitným potrebám ortodoxnej židovskej komunity so silným vplyvom chasidizmu, ktorá bola v medzivojnovom období šiestou najväčšou na Slovensku. Súbor stavieb – suburbium – sa nachádza v ochrannom pásme Pamiatkovej rezervácie Bardejov. Židovské suburbium bolo spolu s historickým jadrom mesta Bardejov zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.“

Bardejovské Kúpele

Návštevnosť závisí však od dopravy

,,Kľúčovou je pre rozvoj vzájomného turizmu predovšetkým otázka leteckej dopravy. Črtá sa tu perspektíva otvorenia pravidelnej linky Tel Aviv – Piešťany. Pokiaľ sa tieto zámery podarí naplniť, mohlo by to znamenať zlom v počtoch klientov. Profitovať by z toho mohli nielen Piešťany, ale aj ďalšie kúpeľné mestá, vrátane Bardejova. Bardejov má navyše pre židovskú klientelu rokmi overenú pridanú hodnotu v podobe židovského suburbia, ktoré patrí medzi najvýznamnejšie stavebné pamiatky židovského kultúrneho dedičstva na Slovensku,“ povedala Tamara Šatanková, ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov. Dodala, že izraelskí klienti patrili tradične medzi pravidelných návštevníkov Bardejovských Kúpeľov. V budúcnosti by pomohla i charterová letecká linka do Košíc, prípadne Popradu a tiež prepojenie turistických destinácií Vysokých Tatier, východoslovenského regiónu a Bardejovských Kúpeľov. Poukázala aj na to, že Bardejovské Kúpele majú bohaté skúsenosti s náročnou židovskou klientelou spred rokov. „Boli roky, keď počas leta navštívilo kúpele aj 300 izraelských klientov s priemernou dĺžkou 14 nocí. Máme overené, že Bardejovské Kúpele majú všetky atribúty top destinácie pre túto náročnú klientelu. Naše švorhviezdičkové ubytovacie kapacity – Alexander, Ozón a secesná Astória spĺňajú požiadavky a očakávania na pobyt s vynikajúcim pomerom ceny a kvality. Prepojenie prírody a historického koloritu im dáva jedinečnosť, akú inde – až na výnimky nenájdu. Klientele vieme, samozrejme, vyhovieť aj v požiadavkách na stravu“.

Bardejovské Kúpele

Ťažké časy trvajú aj pre drahé energie

Po covide od leta 2022 poskytujú Bardejovské Kúpele služby bez prerušenia pre klientov zdravotných  poisťovní i samoplatcov. Deje sa tak napriek energetickej kríze, drastickým cenám energií a inflačným rastom cien vstupov i ďalším prekážkam. Kúpele robia všetko preto, aby klienti cítili tlaky čo najmenej a pritom kvalita služieb ostala na vysokej úrovni. Pokiaľ sa situácia bude vyvíjať tak ako očakávajú, už tento rok by sa mohla návštevnosť dostať na čísla blízke pred covidom. Rezervy sú aj v stagnujúcich počtoch zahraničných návštevníkov a napredovanie závisí aj od  dopravnej infraštruktúry…

V Bardejovských Kúpeľoch sa liečia onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia. Bardejovská minerálna voda je prírodná-liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.

www.bardejov.sk, www.kupele-bj.sk

Bardejovské Kúpele

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu