Blondínky, viete ako sa starať o vaše vlasy?

Konečne blond! Ak ste si práve zmenili farbu vlasov na blond, pravdepodobne si chcete zachovať túto zmyslenú farbu čo najdlhšie. Vďaka správnej starostlivosti a kvalitným vlasovým výrobkom si budete môcť život blondínky vychutnávať veľmi dlho. Blond vlasy, či už sú darom od prírody alebo výsledkom farbenia, potrebujú viac starostlivosti ako tmavšie odtiene vlasov. Prirodzené blondínky v porovnaní s brunetkami musia ale častejšie čeliť problémom s jemnými vlasmi. V prípade, že ste si vlasy zafarbili na blond, môže sa ľahko stať, že chemikálie zanechajú vaše vlasy neposedné a zaťažené. Opýtali sme sa preto odborníkov v salóne BEBE hair v Bratislev aká je najšetrenejšia metóda na dosiahnutie vysnívanej blond, ako by ste sa mali o vlasy starať, aby ste boli naozaj spokojná.

Je starostlivosť o blond vlasy náročnejšia ako u iných odtieňoch?

Určite áno. Blond vlasy sú totižto pri zosvetlovani viac namáhané, tým pádom odporúčam častejšie používanie regenerácie. Je už len na klientke či si vyberie domácu starostlivosť vo forme masiek či olejov.  U nás v salóne taktiež môžete využiť rôzne vlasové kúry, kde používame výrobky určené práve na starostlivosť o blond vlasy. Ďalší ,,problém” blond farby a melíru je, že sa zákazníčky boja žltých odtieňov, ktoré sú vo svetlých farbách veľmi časté. Pre dosiahnutie správneho odtieňa je preto potrebné správne tónovanie v kaderníckom salóne alebo používanie ,,silver’’ šampónov prípadne kondicionérov.

Aké sú trendy v odtieňoch blond farby na túto sezónu?

Čím ďalej tým viac sa väčšina žien prikláňa k prirodzenému zosvetleniu, tzn. hnedovlásky najčastejšie zosvetlujem technikou balayage; veľmi prirodzene zosvetlene konce až postupne do stratena k hnedým odrastom. Zákazníčky si vyberajú taktiež jemný melír =  tón v tóne, ktorý je vo vlasoch veľmi prirodzene akoby vytiahnutý od slnka. Čo sa tyká samotnej blond farby, tá je stále v kurze.

Stále platí, že „dopyt“ o blond farbe je pomerne väčší ako pri iných farbách?

Blond farba vždy bola a aj bude patriť medzi najvyhľadávanejšie odtiene. Veľa žien má pri farbení preferencie, aby ich vlasy vyzerali čo najdlhšie pekne, upravene a prirodzene:) Naďalej je veľký záujem o blond farbu, či už o klasickú prirodzenú blond alebo o niečo odvážnejšie ako je platinová, studená až s nádychom do siva. Každému sa hodí a pristane niečo iné a tak isto každý má iný štýl. Ako sa hovorí, sto ľudí sto chutí 🙂 A toto funguje aj pri vlasoch.

Akú starostlivosť odporúčate pri udržiavaní zdravých blond vlasov?

Určite profesionálnu kadernícku starostlivosť a výrobky. Keďže samotné farbenie zaťažuje a oslabuje vlasy, sú viac vysušené, výživa a regenerácia je veľmi dôležitá a netreba ju zanedbávať.

Odporúčate špeciálne kúry alebo niečo podobné na výživu namáhaných vlasov po farbení?

Pre farbene vlasy vo všeobecnosti odporúčam používať špeciálne kadernícke rady či už na farbene vlasy alebo pre blond odtiene rady pre blondíny. Okrem toho určite odporúčam aj špeciálne regeneračné kury v salóne, ktoré farbený a zosvetlovaný vlas potrebuje.

Akú metódu odfarbenie/resp.získania svetlej/platinovej blond používate?

Na zosvetlenie používame melírovací prášok väčšinou kombinácii s olaplexom, ktorý chráni vlas, aby bol pri zosvetlovaní čo najmenej namáhaný. Potom je to už individuálne pri každej zákazníčke, či už do požadovaného odtieňu dotónujeme vlasy alebo ešte následne farbíme.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu