Zrejme každé malé dieťa príde do obdobia, keď sa rado hrá tak, že napodobňuje činnosti, ktoré robia jeho rodičia. Dobrým príkladom je napríklad varenie. Robí to aj vaše dieťa? A čo takto mu kúpiť detskú kuchynku? Ak súhlasíte s tým, že je to dobrý nápad, poradíme vám, ako detskú kuchynku pre vašu ratolesť vybrať.

Vek, veľkosť a príslušenstvo

Ako pri všetkých hračkách aj pri zábavných detských kuchynkách musíme v prvom rade vziať do úvahy vek dieťaťa, keďže jednotlivé modely sú prispôsobené práve vekovým kategóriám. Kuchynky pre dvojročné deti budú napríklad bez malých odnímateľných častí, pri ktorých by hrozilo prehltnutie ale kuchynské linky určené starším deťom sa budú viac podobať na skutočnú kuchyňu (vrátane rôznych svetelných a zvukových efektov). Budú tak dostatočne zaujímavé aj pre väčšie ratolesti.

Detské kuchynky sa vyrábajú v rôznorodých veľkostiach. Pri výške dbajte o to, aby vaše dieťa dočiahlo na všetky súčasti kuchynky zo zeme a nelákalo ho šplhať sa po nej. Čo sa týka hĺbky a šírky, tu záleží od toho, koľko miesta na kuchynku máte v detskej izbe. Nezabudnite však počítať aj s voľným priestorom v okolí kuchynky, aby sa s ňou mohlo vaše dieťa pohodlne hrať.

Nielen skutočná, ale ani detská kuchynka sa nezaobíde bez kuchynského vybavenia a potravín (samozrejme, v tomto prípade pôjde o imitácie). Tu vám dáme jednu radu. Radšej kúpte drahšiu kuchynku s kompletným príslušenstvom, ako kúpiť lacnejší model s minimom príslušenstva a potom ďalšie príslušenstvo dokupovať. Druhá možnosť by vás totiž v konečnom dôsledku vyšla drahšie.

Materiál a cena

Pokiaľ ide o materiály, na výber sú detské kuchynky vyrobené z plastu alebo z dreva. Nedá sa povedať, že jeden alebo druhý materiál je vyložene lepší, každý vyniká v niečom inom. Výhodami plastových kuchyniek sú najmä ich nižšia cena, jednoduchá údržba a množstvo doplnkov. Drevené zase majú lepšiu stabilitu, neraz realistickejší vzhľad a ponúkajú výhody prírodného materiálu.

V konečnom dôsledku je bezpochyby dôležitá aj cena. Našťastie, detské kuchynky sa vyrábajú v rôznych cenových kategóriách. Môžete kúpiť kuchynku za 40 eur ale aj za 250, či dokonca 350 eur (a čokoľvek medzitým). Môžete si tak kúpu prispôsobiť nielen vašim požiadavkám na to, čo by detská kuchynka mala obsahovať, ale aj vášmu rozpočtu.

Zdroj foto: Olesia Bilkei / Adobestock

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu