Atmosféru svetových nákupov môžu Slováci zažiť už aj na Slovensku. Multibrandové šperkárstvo HALADA otvorilo svoje brány po prvýkrát na Slovensku a to v bratislavskom Avione. Na včerajšom slávnostnom otvorení privítali slovenských zákazníkov za účasti mnohých známych osobností. Na Slovensko po prvýkrát pri tejto príležitosti zavítal aj Gerhard Fritsch, zakladateľ ikonickej šperkárskej značky Capolavoro. Čo nám značka HALADA, ktorá ovplyvňuje generácie už vyše 40 rokov prinesie?

HALADA je synonymom kvality, zákazníckeho servisu a širokého výberu nadčasových šperkov
Šperkárska značka HALADA sa za svojej štyridsaťročnej existencie stala kultovým a prestížnym klenotníckym domom, ktorý okrem svojho autorského šperku zastupuje aj významné šperkárske spoločnosti. Všetky jednotlivé šperky ako aj kolekcie sú starostlivo vyberané tak aby ponúkli v butiku HALADA širokú paletu možností, no zároveň aby korešpondovali ako celok.
HALADA vznikla v roku 1978 v nemeckom Mníchove. Vo svete šperkov predstavuje silného európskeho hráča, ktorý ponúka zákazníkom nielen kvalitné a rozmanité šperky, ale zároveň ponúka zážitok z nákupu v interiéroch od renomovaného holandského štúdia Marcel Wanders.
HALADA v číslach: 40 rokov skúseností na trhu, zastúpenie 9 klenotníckych spoločností na Slovensku, 5 prestížnych butikov v Česku a na Slovensku a tisíce spokojných zákazníkov.

Jenny Halada pozýva všetkých obdivovateľov svetových šperkov do bratislavského butiku HALADA
Jenny Halada, dcéra manželov Haladových, je rešpektovaná dizajnérka šperkov, ktorá v tomto svete vyrástla a je jej prirodzený. Na Slovensko zavítala, aby spolu s organizátormi predstavila slovenským zákazníčkam a zákazníkom značku, ktorú jej rodičia pred 40 rokmi založili.
„HALADA, to je tradícia, štýlové šperky a hlavne koncept, na ktorý som hrdá. Mám veľkú radosť, že HALADA otvorila svoje brány aj v Bratislave. Som naozaj hrdá, že aj značka Jenny Halada je dostupná medzi veľkými menami vo svete šperkov, ako je Fope, Gellner či Capolavoro,“ povedala mladá dizajnérka, ktorej kolekcie tiež nájdete v butiku HALADA v Bratislave.

HALADA prvýkrát na Slovensku
Príchod značky a butiku svetových rozmerov si vyžaduje mnoho úsilia, finančných prostriedkov, no najmä energie a odhodlania. HALADA prichádza na Slovensko vo veľkom, s interiérom od ikonického štúdia Marcel Wanders, jedinečnou selekciou značiek a jednotlivých kolekcií, no zároveň s veľkými ambíciami priniesť do Bratislavy ďalšie veľké mená zo sveta šperkov už v budúcom roku!
„Vďaka tomuto výnimočnému multibrandovému šperkárstvu s dlhoročnou tradíciou sa Bratislava zaraďuje na mapu sveta k významným metropolám, akými sú Paríž, Miláno, Londýn, či nemecký Mníchov. Dostať na Slovensko značky, ktoré sú v portfóliu HALADA je veľkým úspechom. Som nesmierne rada, že aj značka HALADA prináša na Slovensko koncept, ktorý zvyšuje renomé Slovenska a prináša zákazníkom šperky svetových mien,“ povedala area manažérka butiku HALADA Magda Šebestová.

Predstavenie nemeckej novinky od Capolavoro na Slovensku
Na slávnostnom otvorení butiku HALADA v Bratislave bola predstavená aj jedinečná novinka od nemeckého klenotníckeho domu Capolavoro – Dream Snow Globe. Viac o tomto unikáte povedal zakladateľ značky Capolavoro Gerhard Fritsch, ktorý sa osobne zúčastnil na slávnostnom otvorení: „Kto z nás nemá rád čaro padajúceho snehu v krištáľovej guli? Presne týmto sme sa u nás v Capolavoro inšpirovali. Vo výsledku sme pre zákazníkov pripravili unikátny prívesok, ktorý obsahuje patentovanú tekutinu, v ktorej sa presýpa 108 diamantov rôznych veľkostí. Ďalších 216 diamantov zdobí prívesok zvonka. Špeciálne vytvorené sklenené telo prívesku umožňuje vychutnať si tento zážitok bez akýchkoľvek okrajov. Takto je vyrobených prvých 99 limitovaných kusov sme vytvorili pod názvom Lucky Stars. Veríme, že aj slovenské publikum ocení krásu tohto šperku rovnako ako nemecké.”

Slávnostné otvorenie vo veľkom štýle
Slávnostnému otvoreniu butiku HALADA predchádzali dôležité prípravy a skúšobné otvorenie už v septembri, odkedy sa pripravoval jeho bezchybný chod a príprava šperkov na predaj koncovému zákazníkovi. Počas oficiálneho otvorenia sa o náladu postarala talentovaná husľová virtuózka či zrkadlové odlesky z vystúpenia svetových tanečníkov z Mirror Family. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili aj známe osobnosti či ľudia z médií a biznisu. Medzi hosťami nechýbali mená ako Lucia Sládečková, Barbora Bakoš, Janka Slačková, Janka Mutňanská, Veronika Husárová, Nora Krchňáková, či Rasťo Holubec. Hostia mali možnosť potešiť svoje chuťové poháriky kulinárskymi kreáciami z kultového Mirror Baru.

História značky HALADA
HALADA a jej história sa začala písať už v roku 1978 v nemeckom Mníchove. Netrvalo dlho a rodina Haladových sa stala jednou z najuznávanejších v predaji diamantových a perlových šperkov v Česku a Nemecku. Po desiatkach úspešných rokov u našich susedov prináša HALADA už aj do našich končín jedinečný dizajn, desiatku svetových značiek a hlavne šperkárske „savoir faire” aké tu doteraz ešte nebolo.
Mimo vlastných nadčasových kolekcií šperkov prináša HALADA aj výhradné zastúpenia najväčších šperkárskych spoločností na svete. Medzi tie najzaujímavejšie patrí jednoznačne FOPE, Capolavoro, Leo Wittwer, Jörg Heinz, Noor, či nemecký Gellner s najkvalitnejšími tahitskými perlami na svete.
Jedinečnosťou značky HALADA je spojenie kvality materiálov a kameňov podloženými certifikátmi, starostlivý výber z renomovaných kolekcií a vlastná tradičná výroba šperkov.
Starostlivo vybraný mix značiek a produktov z jednotlivých kolekcií robia z bratislavského butiku HALADA miesto pre každého milovníka diamantov, farebných kameňov a perál. Tie najaktuálnejšie šperky svetových mien, z ktorých je väčšina po prvýkrát na Slovensku vám ochotný personál predstaví v Bratislavskom Avione. Práve v tomto butiku majú slovenskí zákazníci možnosť spoznať unikátny interiér v podaní slávneho holandského štúdia Marcel Wanders, ktoré spolupracuje so značkami ako Louis Vuitton, Laufen, či Natuzzi.

Bezplatný záručný a pozáručný celoživotný servis na nemechanické poškodenie šperkov je v HALADA samozrejmosťou a zákazníci sa môžu tešiť aj vernostnému programu, alebo množstvu iných nadštandardných výhod. Najcennejšou devízou butikov HALADA je osobný prístup k zákazníkovi a následný servis, keďže kúpou šperkov sa vzťah HALADA a zákazníka nekončí.

Značky aktuálne dostupné v bratislavskom butiku HALADA:
FOPE
Renomovaný klenotnícky dom pochádzajúci z Talianska založil Umberto Cazzola už v roku v roku 1929. Značka FOPE sa preslávila najmä flexibilnými celokovovými remienkami, ktoré vďaka prelomovým technológiám v ich továrni tvorili najväčšiu časť ich produkcie až do 60. rokov. Neskôr v roku 1985 vytvorilo FOPE svoj ikonický náramkový úplet „Novecento”, ktorý je pre FOPE príznačný dodnes. FOPE okrem distribúcie v multibrandových klenotníctvach, predáva svoje šperky aj vo vlajkovej lodi, v butiku v Benátkach, ktorý sa otvoril v roku 2015.

Lucia Sládečková s dcérou Lýdiou na otvorení butiku HALADAHALADA

CAPOLAVORO

Nemecký klenotnícky dom s talianskym názvom je rodinným podnikom, ktorý od roku 1991 kombinuje zanietenie, kreativitu a inovatívny postoj k diamantom a šperkom. Zakladatelia Gerhard and Andrea Fritsch spolu s ich deťmi Theresou, Floriánom a Tobiasom sú základným kameňom úspešného rodinného podniku, ktorý naberá na sile každým rokom. Ich dielna a showroom v Inning am Ammersee pri Mníchove sú presným odrazom ich filozofie „Jewelled Passion“ – ošperkované zanietenie. Ako zaujímavosťou je ponuka tzv. „conflict-free“ diamantov, na ktoré poukazujú v ich ponuke.
Jörg Heinz
Klenotnícka značka založená v roku 1968 v šperkárskom meste Pforzheim, pôvodne ako značka, ktorá tvorila šperky s perlami. V súčasnosti je to jedna z najmodernejších a najinovatívnejších manufaktúr šperkov Ich ikonický dizajn „magic pendant“, ktorý ich najviac preslávil je učebnicovou ukážkou inovatívnosti medzi klenotmi a šperkami. Všetky šperky Jörg Heinz sú exkluzívne vyrobené v Nemecku.
Gellner
Gellner je európskym priekopníkom medzi tahitskými perlami, ktorých pôvod a kvalitu dokladujú pri všetkých svojich šperkoch. Nájdeme v nich len tie najkvalitnejšie perly, dokonca aj tie, ktoré na Fidži „loví“ uznávaný Justin Hunter, pre ktorého je Gellner výhradným distribútorom na nemecky hovoriacom trhu. Perly Justin Hunter sa dajú nájsť len na 300 z viac než 800 ostrovov a ostrovčekov v súostroví Fidži.
Leo Wittwer
Značka Leo Wittwer bola založená v mekke nemeckého šperkárstva, meste Pforzheim v roku 1920. Na začiatku vyrábali len malé strieborné prívesky a strieborné krížiky na krk. Dnes je to renomovaná firma, ktorej najznámejším artiklom sú prepracované prívesky v podobe kríža s diamantmi. Leo Wittwer je rodinná firma, ktorá už viac než 4 generácie vytvára šperky. Aktuálne nájdeme v portfóliu značky Leo Wittwer ich známe krížiky „Leo Crosses“, “Vivid Colours”, líniu “Pantha Rhei”, obľúbenú pánsku líniu šperkov „Leo Homme“, či šperky s enamelom v kolekcii „Portofino“.

Dcéra manželov Haladovcov momentálne pôsobiaca vo svojom ateliéri v Berlíne. Jej šperky sú charakteristické svojím jednoduchým dizajnom a modernosťou. Jej tvorba je ovplyvnená prírodou, geometriou a umením. Pri svojej aktuálnej kolekcii s názvom „Infinity“ sa Jenny Halada inšpirovala vesmírom, supernovami, konšteláciami, ktoré môžeme vidieť vo vesmíre a časopriestore.
NOOR
Značka „noor“ bola založená v mekke nemeckého šperkárstva, meste Pforzheim a jej korene siahajú už do roku 1940. Ich kolekcia sa vyznačuje hlavne diamantovými šperkami, keďže aj názov spoločnosti je odvodený od renomovaného diamantu Koh-i-noor, čo potvrdzuje aj motto spoločnosti – „pocíť diamanty” z anglického “feel the diamonds”. Ich prstene sú zase špecifické tým, že ukrývajú malý diamant vo svojom vnútri, o ktorom vie len ten kto prsteň nosí. Ďalším typickým znakom šperkov „noor” je zliatina ružového zlata, ktorej odtieň je vo svete šperkov unikátny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu