Podávajte kávu štýlovo aj na záhradke

0
755

Pitie kávy nie je len bežná slabosť či nevyhnutnosť. Kvalitná káva sa nedá konzumovať len tak naponáhlo a ledabolo. Chutí len vtedy, ak si k nej doprajeme pohodu, vypnutie od povinnosti aspoň na krátky čas a samozrejme, podávame ju s istou eleganciou. 

Pri pití kávy by sa nemali zohľadňovať len vlastnosti kávy, ale aj šálka, z ktorej si kávu vychutnávame. Šálka dodáva kávovému rituálu istý štýl. Praví kávoví nadšenci nedajú na kvalitné šálky s podšálkami dopustiť. Nájdete ich všade tam, kde sa pitie kávy berie vážne. Pestrý výber kávového riadu nájdete aj na stránke  www.cafepoint.sk. Zvyčajne sa rozpoznávajú 2 druhy šálok na kávu: na espresso a cappuccino. Jedná sa o hrubostenné šálky z porcelánu alebo skla s postupne sa zväčšujúcim priemerom. Šálky na espresso sú menšie, s objemom 60 – 80 ml. Šálky na cappuccino sú väčšie, s objemom 150 ml. Naozajstní kávičkári si neodpustia tento malý kávový luxus ani pri pití kávy v poľných či záhradných podmienkach. 

Kto by netúžil po vlastnej záhrade. Nie všetci však majú to šťastie, že si ju môžu užívať priamo pri svojom dome. Najmä obyvatelia mestských panelákových bytov sú radi, ak získajú kúsok zeme, ktorú si môžu zveľaďovať a pritom relaxovať napríklad v záhradkárskych osadách. Práve vlastníkom takých malých zelených oáz môžu dobré poslúžiť plechové záhradné domčeky spoločnosti  REHAK Topoľčany. Ich výhodou je, že sa dajú veľmi rýchlo zmontovať, sú kvalitné a bezpečné. Vďaka dvojitej hrúbke plechu majú domčeky veľkú stabilitu.  V pestrej ponuke záhradných domčekov záujemca nájde plechové záhradné domčeky rôznych tvarov a veľkosti s 20 ročnou zárukou proti korózii. Môžu mať štandardné jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere, prípadne sú doplnené bočnou strechou, ktorá vytvorí pri domčeku praktický priestor na posedenie, stolovanie. Domčeky sa dajú podľa vlastného výberu doplniť praktickým vnútorným vybavením ako sú napríklad regálové police, sklapací stôl či stojan na bicykle. Okrem domčekov sú v ponuke aj rôzne uzamykateľné skrine objekty potrebné na záhradke napríklad boxy na uskladnenie záhradného náradia, skrinky na uloženie bežných vecí potrebných na stolovanie na terase, napríklad gril, riady, taniere, príbory alebo i šálky na kávu. Tie musia byť, lebo bez pekne servírovanej kávy si skutočný kávičkár príjemný pobyt na prímestskej záhradke ani nevie predstaviť. 

Sortiment záhradných domčekov a ďalších objektov ocenia najmä tí záhradkári, ktorí chodia k svojmu zelenému kráľovstvu peši, MHD či na bicykli. Pravidelne používané záhradné náradie a iné predmety si bezpečne uložia na záhradke aj keď nechcú budovať nákladnú chatku.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu