Po štarte kariéry v skupine Forsomeone v roku 2013 našla speváčka Ronie (vlastným menom Veronika Adamičková) pred štyrmi rokmi svoju cestu v sólovej dráhe. Tento týždeň vydáva debutové EP DOMINO, ktorým oficiálne potvrdzuje svoju pozíciu a sólový vstup na hudobnú scénu.

EP DOMINO oficiálne vychádza v piatok 15. novembra. Ronie ho slávnostne pokrstila v stredu 13. novembra v kruhu rodiny, priateľov, kolegov a médií v bratislavskej Positive Restaurant. Ako krstných rodičov si pozvala kolegov, ktorí na EP spolupracovali – rapera Majka Spirita, speváčku Dominiku Mirgovú a producentov Grimasa, Viktora Hazarda a speváka a rapera ADissa.  Ako Ronie prezrádza, jej debutové EP sa rodilo dva roky. Po starostlivom výbere z viacerých demoverzií na album napokon vybrala sedem skladieb – štyri sólové single a tri featuringy. Fanúšikovia tu nájdu i najnovšie duety Bam Bam s Majkom Spiritom a Stále s Dominikou Mirgovou. Doposiaľ najúspešnejší Ronin sólový singel je Bonnie & Clyde.

Photo credit: © Ján Vlk – Dreamwolf Arts Photography 2019 www.dreamwolf.sk

Po producentskej stránke je EP DOMINO naozaj pestrým umeleckým počinom. Na jednotlivých skladbách sa totiž podieľala až pätica producentov: Viktor Hazard, DJ Wich, Grimaso, Hoodini a ADiss. Svoj prvý fyzický nosič Ronie definuje ako sedem skladieb, prostredníctvom ktorých opisuje emócie, pocity a príbehy, či už zo svojho života alebo zo života ľudí v jej okolí. Ide o autentické stvárnenie jej osobnosti a o to, čo najviac sa emocionálne priblížiť jej fanúšikom a poslucháčom.

Ako ona sama spomína a vníma svoj príbeh a prerod zo skupinovej speváčky na sólovú umelkyňu? „Nebolo to jednoduché obdobie  – hodila som sa do vody a musela som plávať – bez kontaktov, sama, odstrihla som si tým pádom aj koncerty a prísun financií. Ale niečo v mojom vnútri mi hovorilo, že to je správne rozhodnutie,“ rekapituluje s odstupom času.  

Photo credit: © Ján Vlk – Dreamwolf Arts Photography 2019 www.dreamwolf.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu