Chcete urobiť niečo pre svoje zdravie? Chráňte sa najúčinnejšou dezinfekciou ozónom

0
869

Vedeli ste o tom, že dezinfikovať sa dá aj pomocou ozónu? Dezinfekcia ozónom sa do povedomia ľudí zapísala najmä počas pandémie koronavírusu. Dnes sa bežne používa pri údržbe priestorov, v ktorých sa zdržuje veľa ľudí. Jeho výhody, efektivita a ekologická šetrnosť ho predurčujú na to, aby sa využíval vo väčšom meradle. Slovenská firma EVONA poskytuje zákazníkom ozónové produkty, ktoré pomáhajú chrániť zdravie tak, ako vo verejnej, tak aj v súkromnej sfére a dokonca ich vyrába ručne!

Prečo práve dezinfekcia ozónom je najlepšia? ?

Ozón je najvhodnejšie ekologické riešenie na likvidáciu širokej škály patogénov. Poradí si s neviditeľnými nepriateľmi – s baktériami, vírusmi, plesňami a hubami, no rovnako účinný je v boji s hmyzom, hlodavcami, roztočmi, ako aj s toxickými látkami v stavebných materiáloch. Schopnosť ozónu čistiť, deratizovať a dezinfikovať uzavreté priestory je známa už pár desaťročí, ale až hrozba koronavírusu sprístupnila ozón pre široké použitie v praxi a trh pohotovo ponúka prístroje – generátory ozónu. Tie fungujú na princípe elektrického výboja.

Čo dokáže ozón?

Čistí a dezinfikuje kancelárie, recepcie, domácnosti, toalety, obchodné, skladové priestory, autá, autobusy, kamióny, hotely, gastro prevádzky, športoviská, zdravotné zariadenia, školiace miestnosti, pivnice a suterény. Ozón ničí baktérie až 50 krát účinnejšie a 3 tisíckrát rýchlejšie ako chlór.

Ozónom nielen proti koronavírusu

Pandémia koronavírusu zviditeľnila potrebu zbaviť sa patogénov v našom okolí. Ozónovanie sa teda v súčasnosti využíva najmä v školských a nemocničných miestnostiach alebo v hromadnej doprave. Ozón však pomáha aj alergikom, ktorí po celý rok zápasia s domácim prachom a roztočmi.

Ako prebieha ozónovanie?

V miestnosti počas dezinfekcie nesmú byť osoby a ani zvieratá. Ozónový generátor už po krátkom čase začne do vzduchu v miestnosti vysielať molekuly ozónu, ktoré si možno predstaviť ako modrastý dym. Dostane sa takmer všade. Doba ozonizácie je rôzne dlhá. Líši sa v závislosti od veľkosti priestoru a tiež výkonu prístroja. V ponuke slovenskej firmy EVONA nájdete ozónové generátory pre domáce použitie v bežných bytových miestnostiach, kanceláriách, ambulanciách i profesionálne prístroje na čistenie športových či výrobných hál. 

Po ozónovaní sa odporúča nevstupovať do miestnosti približne 30 minút, pokiaľ sa ozón nerozloží na kyslík. Potom treba dobre miestnosť vyvetrať. Máte záujem o dezinfekciu ozónom? Všetky potrebné informácie a samotné ozónovače nájdete na ozonovace.sk.

foto: ozonovace.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu