Čo robiť, keď sa objavia problémy s predčasnou ejakuláciou

0
1200

Problémy s predčasnou ejakuláciou a slabým výkonom trápia dnes mnohých mužov. Zápasia s nimi neraz mladí chlapci, ktorí ešte len spoznávajú ako funguje ich penis a učia sa ho „ovládať“, ale aj skúsení muži najmä po dlhšej pauze v mileneckom živote alebo pri vysokom vzrušení. Ale stále častejšie súvisia aj s nevhodným životným štýlom našich mužov.

V prípade opakujúceho sa problému s predčasnou ejakuláciou ide o sexuálnu dysfunkciu, keď muž nie je schopný počas sexu udržať ejakulát po dlhšiu dobu a k výronu semena dochádza príliš skoro, čo nie je želaný efekt pre muža a ani pre jeho partnerku. O predčasnej ejakulácii sa hovorí vtedy, keď výron semena prichádza do jednej minúty po začatí styku.

Príčiny predčasnej ejakulácie
Za predčasnou ejakuláciou sa môže skrývať veľa rôznych príčin. Dôvodom predčasnej ejakulácie môže byť napríklad psychický faktor – stres, úzkosť, emočná náchylnosť, depresie. Súvisí to najmä s vyzretosťou psychiky, preto čím je muž starší, tým lepšie vie ovládať svoju ejakuláciu. Problémom môže byť aj krátka uzdička, ktorá ak je príliš stiahnutá, vyvoláva predčasnú ejakuláciu. Uzdička je veľmi erotogénna zóna, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri dosiahnutí orgazmu u muža. V prípade, že je príliš krátka, dá sa chirurgicky narezať alebo úplne uvoľniť. Ide o bezbolestný zákrok, ktorý sa vykonáva v rámci jednodňovej chirurgie a nevyžaduje dlhodobú rekonvalescenciu. Dôvodom „rýchleho konca“ môže byť aj zápal močových ciest, s ktorým je potrebné navštíviť urológa a včas ho vyliečiť. Zápal sa prejavuje pálením pri močení, stmavnutým močom a zmeneným zápachom, prípadne aj bolesťami mechúra a horúčkami. Výskumy dokazujú aj to, že muži, ktorí začali so sexuálnym životom príliš neskoro, majú vyššiu náchylnosť na predčasnú ejakuláciu, než muži s väčšími sexuálnymi skúsenosťami, ktorí začali sexuálne žiť skôr a majú styk pravidelne. Spomínaný nedostatok môže byť aj dedičný.

Pre kvalitné fungovanie erekcie je dôležitá súčinnosť miechy, mozgu, centrálnej nervovej sústavy, svalov, obehového systému a samotného penisu. Psychický vnútorný tlak je častokrát problémom, ktorý zapríčiňuje neschopnosť erekcie, kvôli pocitu menejcennosti, nedostatočnému sebavedomiu a iným príčinám.
Medzi ovplyvniteľné faktory vplývajúce na kvalitu erekcie patria tiež fajčenie (prispieva k problémom s erekciou a negatívne ovplyvňuje aj kvalitu spermií), nadmerná konzumácia alkoholu, stres (pri neustálom strese nedochádza k regenerácii organizmu a priveľa stresových hormónov poškodzuje celý organizmus), nadváha (pri obezite sa tvorí aj viac estrogénu, čiže ženského hormónu).

Ako vylepšiť erekciu?
Dostatočná erekcia je pre kvalitný sexuálny výkon bezpodmienečne potrebná. Ak sa vyskytne v tejto oblasti problém, netreba ho odkladať. Komunikácia s partnerkou je veľmi dôležitá a môže výrazne pomôcť k vyriešeniu problému.
Možností ako zlepšiť erekciu je niekoľko. Začať treba najprv zvnútra a to očistou, lepšie povedané detoxikáciou. Cieľavedomou úpravou životného štýlu sa dajú mnohé problémy zmierniť, dokonca odstrániť, len ich treba brať vážne. Patrí tu primeraná fyzická aktivita, dostatok času na fyzickú a psychickú regeneráciu, vyvážená strava, ktorá by bránila vzniku obezity a tiež dostatok vitamínov a minerálov, najmä vitamíny A a C, vitamíny skupiny B a minerály selén a zinok, ktoré sú dôležitými antioxidantmi a tak sa podieľajú aj na tvorbe mužských hormónov a zároveň podporia zlepšenie erekcie.
Už pár jednoduchých zmien v jedálničku, správny pitný režim či pravidelný pohyb môžu pomôcť nielen pri samotnej erekcii, ale aj pri udržiavaní sa v dobrej kondícii. Zvýši sa tak tvorba testosterónu, budete sa cítiť lepšie a endorfíny vám dodajú chuť na sex.
Výber potravín je tiež dôležitý. Spomedzi zeleniny sú napríklad vhodné strukoviny, bohatý zdroj vápnika, železa a vitamínov skupiny B, cesnak má antibakteriálne, antivírusové a antimykotické účinky a pôsobí aj na pohlavné hormóny, špargľa, ktorá je výborným antioxidantom a pomáha pri zlepšení a udržaní erekcie, chren, cibuľa a zeler pôsobia ako prírodné afrodiziakum a chilli papričky sa používajú v mnohých prípravkoch na zlepšenie erekcie vďaka tomu, že v tele rozprúdia krv. Z ovocia treba uprednostniť čerešne a granátové jablko kvôli obsahu flavonoidov, ktoré pomáhajú rozširovať cievy, vďaka čomu pozitívne vplývajú aj na samotnú erekciu, ananás, pôsobí ako prírodné afrodiziakum a podporuje aj tvorbu testosterónu a marhule, ktoré zlepšujú krvný obeh. Z byliniek je to najmä zázvor, ženšen a bazalka, ktoré sú silné prírodné afrodiziaká, ginko rozširuje cievy a prekrvuje tak orgány, na erekciu pozitívne pôsobia aj vanilka, škorica a muškátový oriešok.

Treba sa tiež vyvarovať psychologickým blokom, ktoré sú najväčším strašiakom pre kvalitnú erekciu. Základom je obmedziť stres a dopriať si dostatok spánku.
Na podporu prekrvenia penisu, a teda pre lepšiu, a dlhšiu erekciu existuje aj niekoľko špeciálnych cvikov. Medzi najznámejšie patria Kegelove cviky, ktorými sa precvičujú svalové partie, ktoré sa priamo napájajú na koreň penisu. Ak budete tieto cviky cvičiť pravidelne, pocítite to na tvrdosti a výdrži vašej erekcie.
Skúsiť môžete napríklad aj výživový doplnok na podporu erekcie MerliX. Ide o prírodný produkt obsahujúci výťažky z účinných bylín, vitamíny a aminokyseliny, ktoré pozitívne vplývajú na kvalitu erekcie.Tabletky, ktoré podporia zlepšenie erekcie, sú schválené Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Ide o registrovaný produkt, ktorý prešiel všetkými potrebnými atestáciami.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu