Už o necelý mesiac vtrhne do kín bývalý mariňák Weisner v podaní Ondreja Sokola, jeho klient fotograf Pavol alias Jakub Prachař, ktorý absolvuje Weisnerov kurz pre skutočných chlapov, a Tereza Ramba ako žena, ktorá to celé ide do hôr zachrániť. Film Buď chlap! vznikal v unikátnej prírode Vysokých Tatier. „Ostatní nakrúcajú skôr s Tatrami v pozadí, my sme sa však vydali s hercami, štábom aj technikou do miest, kam sa odhodlá máloktorý filmár,“ prezradil režisér Michal Samir.

Pavlovi síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť  to, čo by ho skutočne napĺňalo. Získa ju až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom, ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži?

„V Tatrách to bolo skvelé, aj keď dosť náročné. Ale ja  som si dla  do zmluvy, že Kubo Prachař to musí mať vždy náročnejšie ako ja. Takže napríklad ak voda v rieka bola pre mňa studená, tak štáb musel zariadiť, aby pre Jakuba bola ľadová ,“ okomentoval so smiechom špecifické natáčanie Ondřej Sokol. „Budem dlho spomínať na to, že sa dá zamrznúť v rieke alebo pošmyknúť na snehu aj v máji, na to sa nedá nikdy zabudnúť,“ potvrdil obtiažnosť podmienok pri natáčaní Jakub Prachař.

Podobne sa cítila aj Tereza Ramba. Kvôli jej postave sa „mamičkin maznážik “ Pavol rozhodne stať skutočným chlapom prostredníctvom špeciálneho kurzu v horách. Keď Tereza zistí, že sa vydal  ďaleko od domova sám, odmietnutý a nereaguje na jej správy, rozhodne sa vyraziť za ním. „Ocitla som sa v studenom rašelinisku, kam ma muselo niekoľko ľudí dostať najprv dnu a potom von, dolievali mi tam horúcu vodu, aby som úplne nepremrzla. Po rašeline som sa vysypala. Medveď, ktorý si prišiel s nami zahrať až z Maďarska, sa vraj bál elektrického prúdu v drôtoch okolo nás. Len nám nikto nepovedal, že v tých drôtoch žiadny elektrina nie je. Napriek tomu ma to veľmi bavilo, chcela som byť pri tom a myslím, že by to mohol byť po dlhom čase veľký úspešný film pre každého,“ popísala svoje pocity herečka.

Snímka režiséra Michala Samira (Iveta) a producentov Moniky a Jana Schwarczových (Matky) má v obsadení aj veľa ďalších zaujímavých mien. Pavla v detskej verzii si zahral dnes jedenásťročný Jakub Jenčík, ktorý už má za sebou veľa ďalších projektov. Pavlovho otca si zahral jeho skutočný otec David Prachař. „Hrali sme spolu štyri roky divadlo, bol som jeho otec vo Vyšehrade a tu som otec jeho mladej verzie v retrospektívach, takže som veľmi rád, že sa môžeme vídať aj pracovne,“ zveril sa David Prachař s prepojením so svojím synom Jakubom.

Jakubova postava má aj ženskú časť rodiny, ktorú tvoria jeho mamička (Naďa Konvalinková) a sestry (Sabina Remundová a Ester Geislerová) s deťmi. „Veľmi sa mi tá predstava, že budeme hrať súrodencov s Kubom Prachařom  a Sabinou Remundovou, páčila. Bavilo ma, že sa k sebe vizuálne hodíme, že sme všetci takí do ryšava, mala som z toho intuitívny pozitívny pocit a bolo mi s touto skupinou naozaj krásne,“ povedala  Ester Geislerová, predstaviteľka Martiny.

„My sa vlastne všetci poznáme, s Ester som mala jeden čas deti v rovnakej triede, s Nadenkou už sme sa tiež niekoľkokrát videli a s Kubovou mamičkou hrám v divadle. Prekvapilo ma, že je z neho taký chlap, a aký je milý a nežný,“ dodala Sabina Remundová o svojom filmovom bratovi, sestre a mamičke.

„Sme taká rodinná lavína, ktorá sa vždy vtrhne do nejakej situácie. Mám výborné dcéry a roztomilého, ale trochu rozmaznaného syna. Takže je najvyšší čas, že sa rozhodne stať chlapom,“ uzavrela s úsmevom Naďa Konvalinková.

Vo vedľajších rolách sa vo filme predstavia aj Ivana Chýlková a Igor Bareš ako rodičia Terezy, či Ondřej Veselý ako jej snúbenec. Slovenský objav Filip Novák si zahral Karola – parťáka kapitána Weisnera a účastníka kurzu, rovnako ako napríklad Jiří Navrátil či Lukáš Tran.

Film Buď chlap! produkujú Monika a Jan Schwarczovci zo spoločnosti Up&Up production a do kín ho uvedie 23. 3. 2023 distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia. Koproducentami  filmu  sú spoločnosti Europeana production, B3F a Innogy. Hlavným partnerom je VOYO.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu