Chorvátsko je aj naďalej bezpečnou turistickou destináciou

0
1127

Po tom, čo Národné riaditeľstvo civilnej ochrany Chorvátskej republiky oznámilo nový balík opatrení na prevádzku stravovacích zariadení, tj kaviarní a nočných klubov, čím sa skrátil pracovný čas do polnoci a prijal odporúčanie na zastavenie práce v uzatvorených priestoroch, resp. bola umožnená práca iba na otvorených priestranstvách, v Chorvátsku je epidemiologická situácia stabilná a priaznivá.

„Národné riaditeľstvo civilnej ochrany zverejnilo nové opatrenia a odporúčania pre prevádzku stravovacích zariadení s dôrazom na nočné kluby s cieľom chrániť zdravie našich hostí, ktorí prišli do Chorvátska zo všetkých častí Európy, kontinuálne sa vykonáva sledovanie situácie ktorá je pod kontrolou. Turistickí pracovníci sa správajú zodpovedne a dodržiavajú predpísané epidemiologické opatrenia. Chorvátske turistické združenie dalo miestnym turistickým združeniam odporúčania aby, v súlade s možnosťami, s poskytovateľmi služieb organizovali testovanie pre mnohých hostí v krajine, “uviedol riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia Kristjan Staničić, a zdôrazňuje, že počet 5 miliónov zahraničných turistov, ktorí tento rok navštívili chorvátske destinácie, potvrdzuje skutočnosť, že Chorvátsko je vnímané ako bezpečná turistická krajina.

Nové odporúčania sa vzťahujú aj na tanečné parkety, ktorých použitie sa neodporúča, tj na také povrchy je možné umiestniť stoly s minimálnou vzdialenosťou 1,5 m. V prípade možnej infekcie v jednotlivom zariadení hygienický inšpektor v súlade s článkom 69 ods. 2 bod 2. zákona o ochrane obyvateľstva pred infekčnými chorobami, má právo na okamžité prerušenie prevádzky zariadenia (nočného klubu) s platnosťou rozhodnutia o pozastavení práce v súlade so stanoviskom hygienického inšpektora alebo epidemiológa, po ktorom sa uskutoční protiepidemická dezinfekcia priestorov a testovanie všetkých zamestnancov.

Mali by sme tiež dodať, že Riaditeľstvo civilnej ochrany Ministerstva vnútra Chorvátskej republiky v spolupráci s ústrediami civilnej ochrany miest a obcí zintenzívňuje vykonávanie rozhodnutí ústredia národnej civilnej ochrany a odporúčaní Chorvátskeho inštitútu verejného zdravia týkajúcich sa COVID-19.

Dodajme tiež, že podľa najnovších údajov v Chorvátskej republike je aktívnych 1371 prípadov koronavírusovej infekcie, z ktorých iba asi 39% prípadov je zaznamenaných na pobreží, kde žije najväčší počet zahraničných turistov, takže môžeme dospieť k záveru, že vo väčšine pobrežných a ostrovných turistIckých destinácií je epidemiologický obraz priaznivý a možno ich považovať za bezpečné destinácie.

foto: HTZ / pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu