Chrípková sezóna sa začala. Zaočkujte sa a nachystajte si zásobu Vincentky

0
204
chrípka vincentka

Od októbra aktuálneho roka približne do apríla nasledujúceho roka trvá na severnej pologuli oficiálna chrípková sezóna. Aj keď počty nakazených sú zatiaľ relatívne nízke, je len otázkou času kedy prepukne aj chrípková epidémia. Pripravte sa na ňu zaočkovaním a urobte si zásobu Vicentky, ktorú môžete užívať preventívne, alebo vám prinesie úľavu pri prejavoch chrípky pri jej prepuknutí.

,,Pri chrípke pomáha Vincentka najviac ako prevencia a potom i pri doliečovaní. Inhalovanie je síce najúčinnejšie, ale lekári odporúčajú, aby pacienti neinhalovali Vincentku počas akútnych problémov. Jej sila sa lepšie prejaví inhalovaním v rámci prevencie a doliečovania pri chronických stavoch. Pri akútnych prípadoch je najvhodnejšie samotné pitie Vincentky. Pri pitnej kúre sa Vincentka väčšinou podáva 2-krát denne na lačno pred raňajkami a pred večerou v dávke asi 1,5 dcl. Účinná pitná kúra má trvať 15 až 20 dní. Trvanie jednej kúry by malo byť 3 – 4 týždne, potom je potrebná prestávka,“ informuje a radi Jan Šumšal, riaditeľ Vincentky. Dodáva, že každé z ochorení dýchacích ciest si vyžaduje určitý preferovaný spôsob aplikácie Vincentky. Rôzne fázy ochorení si niekedy vyžadujú rôzne spôsoby užívania Vicentky a liečiv s jej obsahom. Aplikácia Vincentky v spreji je vhodná do nosa, prípadne aj do hrdla. Na hrtan a hornú časť priedušnice dobré pôsobí kloktanie Vincentky.

Prečo lekári odporúčajú Vincentku

Vincentku lekári odporúčajú pri ochoreniach dýchacích ciest ako podpornú liečbu pri uvoľňovaní hlienov. Pomáha aj imunitnému systému. Posilňuje ho. Vplyvom infekcie môže byť čistiaca funkcia slizníc výrazne zhoršená. Vincentka obnovuje ich prirodzený stav. Predovšetkým pri zvýšenom výskyte infekcií tak účinne chráni horné dýchacie cesty. Významne pomáha zlepšiť prekrvenie nosovej sliznice a zvýšenie obranyschopnosti. Viac informácii nájdete na: www.vincentka.cz.

chrípka vincentka

Inhalácie sú najúčinnejšie

,,Počas inhalácie sa kvapky Vincentky rozprašujú na veľkosť častíc do 10 u. Väčšie kvapky – 10 u a viac, sa usadzujú v nosohltane, menšie prenikajú ako hmlovina hlbšie až do pľúcnych mechúrikov (alveol).  Na čelné a prínosové dutiny je najlepšie používať plastovú kanvičku a Vincentku NASALIS, ale tento spôsob neplatí na dolné cesty dýchacie. Tam sa Vincentka nedá takto dopraviť, preto je v tomto prípade najlepšia jej aplikácia vdychovaním z inhalátorov. Ak nemáte doma inhalátor, môžete si pomôcť vdychovaním pár z vyvíjača pary. Podobnú službu urobí aj  naparovanie pod uterákom. Pôsobí na horné a dolné dýchacie cesty i dutiny, pretože vtedy pozitívne účinkuje aj zahriatie parou. Rozširuje cievy, prekrvuje ich a pomáha zbaviť sa studených hlienov, čím zlepšuje kondíciu nosovej sliznice, jej regeneráciu, prekrvenie a zvýšenie obranyschopnosti organizmu,“ informuje Jan Šumšal.

Chrípka sa počas sezóny monitoruje

Chrípka sa šíri kvapôčkovou infekciou pri kašľaní, kýchaní alebo rozprávaní. Vírus sa môže šíriť aj nepriamo prostredníctvom infikovaných predmetov. Diagnóza sa zvyčajne určuje na základe klinických príznakov, ako sú náhly nástup horúčky, kašeľ, bolesti svalov a únava. Medzi chrípkou a prechladnutím je rozdiel. Chrípka má náhly začiatok s vysokou horúčkou a silnými bolesťami svalov, zatiaľ čo prechladnutie má miernejšie príznaky, ako sú nádcha a mierny kašeľ.

Chrípka sa však musí vyležať. Je dôležité odpočívať a zotaviť sa, aby sa predišlo komplikáciám. Vzhľadom na premenlivosť vírusu chrípky je možné nakaziť sa rôznymi kmeňmi vírusu dokonca i počas jednej sezóny. Vírus chrípky prežíva aj v chladnom počasí, preto sa môže šíriť v zimných mesiacoch. Najúčinnejšou prevenciou je očkovanie, ktoré sa odporúča najmä rizikovým skupinám, ako sú starší ľudia, tehotné ženy a osoby s chronickými ochoreniami.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) kontinuálne monitoruje a vyhodnocuje epidemiologickú situáciu vo výskyte akútnych respiračných ochorení,  chrípky aj chrípke podobných ochorení. Na jeho webovej stránke je počas chrípkovej sezóny každý týždeň v piatok zverejnená aktualizovaná „Informácia o výskyte akútnych respiračných ochorení a chrípky a chrípke podobných ochorení v Slovenskej republike“ za daný kalendárny týždeň. ÚVZ SR zároveň zverejňuje odporúčania, ako chrípke predísť.

chrípka vincentka

Foto: Vincentka a unsplash.com
Viac na: www.vincentka.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu