Letné večery strávené spoločne s vašimi najbližšími si zaslúžia niečo špeciálne. Talianske aperitívy plné jedinečných chutí vám zabezpečia dokonalý Aperitivo Italiano moment. 

Prezradíme vám ako si ho pripraviť aj u vás doma

Pohárik tradičného talianskeho aperitívu zabezpečí tú správnu atmosféru. Aperitívov je v ponuke celý rad, od horkastých chutí bitterov cez horko-sladké až po sladké. Každý si preto zaručene príde na svoje. Najlepšie na tom však je, že si ich môžete vychutnať či už sa nachádzate v Taliansku alebo doma.

Ak sa radi osviežite niečím horkejším, siahnite po legendárnom drinku Aperol Spritz. Vyniká svojou výraznou oranžovou farbou a získa si vás kombináciou chutí pomarančov s jemne horkastými tónmi bylín a koreňov. Do vínového pohára plného ľadu nalejte 1 diel prosecca alebo Cinzano Pro-Spritz, 1 diel Aperolu a trochu sódy. Nakoniec pridajte do drinku plátok pomaranča.

Copyright: Jolly Schwarz – https://www.facebook.com/JollySchwarzPhotography

Tí ktorí majú radšej sladko-slané kombinácie, určite neodolajú drinku Cinzano Ginger. Stačí ak si do pohára s ľadom pridáte 1 diel Cinzano Rosé, 2 diely zázvorového toniku a drink je na svete. Dokonalému pôžitku z kokteilu potom už chýba len plátok čerstvého citróna alebo kúsok zázvoru. 

Taliansku tradíciu dopĺňa nezameniteľné Campari, z ktorého sa dá pripraviť miešaný nápoj Campari Soda. Je to osviežujúci kokteil, vhodný predovšetkým na teplé letné večeri. Získa si vás svojou vášnivou červenou farbou a jedinečnou, neopakovateľnou chuťou. Pripravíte si ho spojením 1 dielu Campari, 6 dielov vychladenej sódy a doladíte plátkom pomaranča.

O príjemné chvíle sa postará aj tradičný nealko nápoj Crodino, ktorý si zamilujete vďaka jeho aróme a horko-sladkej chuti v kombinácii s iskrivými bublinkami. Môžete si z neho pripraviť štýlovú alternatívu k populárnym spritzom v nealko variante. Na prípravu Crodino Rosso Spritz stačí naplniť vínový pohár veľkým množstvom ľadu, pridať obsah fľaštičky Crodino Rosso a doplniť sódou. Nezabudnite ozdobiť plátkom pomaranča.

Na dokonalý letný večer stačí tak málo. Vďaka jedinečnej chuti tradičných talianskych aperitívov si spolu s priateľmi vychutnáte dokonalý Aperitivo Italiano moment.  

Foto: Aperitivo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu