Chystáte sa s deťmi k vode? Tieto veci si nezabudnite zbaliť!

0
412
s deťmi k vode

Či už budete dovolenkovať na Slovensku, alebo v nejakej exotickej destinácii, pobyt pri vode sa určite nezaobíde bez poriadnej letnej výbavy. O to viac, ak cestujete s deťmi. Tie treba pri vode niečím zabaviť, ale aj chrániť pred slnečnými lúčmi. Toto sú vychytávky, ktoré by určite nemali chýbať vo vašej plážovej taške.

Ochrana pred slnkom

Pokožku treba pred slnečnými lúčmi chrániť a v prípade detí to platí dvojnásobne. Detská pokožka je totiž citlivejšia a náchylnejšia na spálenie od slnka. Kvalitný opaľovací krém je preto základ. Vybrať by ste mali taký, ktorý obsahuje UVA a tiež UVB faktor. Rovnako je dôležité, aby bol opaľovací krém vodeodolný a nezmyl sa z pokožky už po prvom kúpaní. Okrem toho ochrániť deti pri vode je vhodné aj tak, že pre ne zvolíte plavky s UV ochranou a samozrejme, tiež klobúk, ktorý im zakryje tvár aj krk.

s deťmi k vode

Hry pre malých nezbedníkov

Deti na jednom mieste dlho neobsedia a voda ich po čase začne nudiť. Ak chcete teda pri vode stráviť celý deň, nezabudnite na rôzne hry, ktoré vaše ratolesti zabavia. Vítané sú rôzne formičky, vedierka, či lopatky. Môžu byť z plastu, ale čoraz obľúbenejšie sú hračky zo silikónu, keďže v taške zaberú menej miesta. Skvelou voľbou je aj nafukovacia lopta, s ktorou deti zažijú na pláži veľa zábavy. Nezabudnite pri tom myslieť aj na planétu, a nestrácali hračky na pláži…

s deťmi k vode

Nafukovacie pomôcky do vody

Deti nafukovačky milujú a  tie, ktoré ešte nevedia plávať sa s nimi cítia bezpečne. Pre malých neplavcov sú vhodné rukávniky, plávacie kolesá, či vesty. Pre staršie deti, ktoré už vedia plávať môžete pri vode využívať nafukovacie ležadlá. Ponuka plávacích pomôcok do vody je v súčasnosti pestrá. K dispozícii sú rôzne motívy, či tvary nafukovačiek, ktoré sú dôležité, ak svoju ratolesť chcete osmeliť, aby sa napríklad učila plávať. V takých situáciách sú obľúbené nafukovačky v tvare plameniaka, jednorožca, či avokáda. Bláznivé leto pri vode sa tak môže začať!

s deťmi k vode

Plážové doplnky

Dotieravé slnko vie pobyt pri vode poriadne znepríjemniť, najmä ak nie je k dispozícii ani trochu tieňa. Príjemný tieň docielite slnečníkom, ale tieň pri vode si viete vytvoriť aj rôznymi prístreškami či stanom s UV ochranou, v ktorom sa môžu menšie deti skryť pred slnkom. Zároveň poskytuje aj trochu súkromia, priestor na hry, pokojné jedenie alebo si pospia. Pre menšie deti na pláži je taký stan takmer nenahraditeľný.

s deťmi k vode

Text: Michaela Miňová
Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu