„Pozvite divo rastúce jedlé bylinky do svojho života,“ nabáda nás Diana Mozoláková, autorka knihy Liečivá sila divokých byliniek

0
682
Diana Mozoláková Liečivá sila divokých byliniek

Diana Mozoláková prináša v knihe, ktorú vydalo vydavateľstvo Ikar s názvom Liečivá sila divokých byliniek, nový pohľad na zbieranie, spracovanie a využívanie divo rastúcich jedlých bylín. V jedinečnej kuchárke nás oboznamuje s liečivou silou týchto bylín, magickými účinkami, ale aj s unikátnymi formami ich využitia. Okrem spracovania byliniek v kuchyni formou zaujímavých receptov, ponúka aj návody na vytvorenie rôznych účinných tinktúr, mastí, či octov do domácej lekárničky. Podľa jej slov je naša príroda jedinečným supermarketom, ktorý ponúka to najlepšie pre naše zdravie a nič za to nepýta. Len prosté poďakovanie.  

Diana Mozoláková Liečivá sila divokých byliniek
Diana Mozoláková

Divoké bylinky neraz vnímame ako burinu. Mnohí netušia, že ich zelené listy či pestrofarebné kvety obsahujú celú paletu dôležitých vitamínov a minerálov, potrebných pre zdravie a celkové zvýšenie životnej energie. Publikácia – praktický sprievodca svetom divokých byliniek – čitateľovi ponúka základné, bežne sa vyskytujúce jedlé druhy, ktoré sa skrývajú okolo nás, na lúkach či priamo v záhradách.

V knihe Liečivá sila divokých byliniek nájdete nielen praktické a chutné recepty, ale aj spôsoby, ktorými sa dajú uchovať liečivé a nutričné hodnoty divokých byliniek na neskôr. Tak si aj v zime budete môcť pochutnať napríklad na púpavových kaparách či sedmokráskovom mede. Do života ju autorke prišli vypraviť ľudia najpovolanejší, známi záhradkári a autori televíznej relácie Nová záhrada. Veľa pozorných čitateľov jej želali, ako inak, divokými bylinkami.

Diana Mozoláková Liečivá sila divokých byliniek

Vôbec nejde o to, aby sa čitateľ stal odborníkom na bylinky. „Stačí ich vnímať a začínať v malom, pretože už s poznaním jednej bylinky budete o krok bližšie k zdravšiemu životnému štýlu,“ tvrdí autorka. Naučte sa pripravovať jedlá a pomáhať si s divokými jedlými bylinkami. Prineste divokosť sveta k sebe domov aj k svojim blízkym. Pretože to, čo sa dnes naučíte, môžete zajtra naučiť svoje deti. „Prepojte lásku k prírode s domácou stravou a získajte maximálne benefity, ktoré vám bylinky ponúkajú. Veď sú také dostupné a navyše zadarmo! Staňte sa hravými prieskumníkmi rastlín a užívajte si túto dobrodružnú cestu so svojimi najbližšími,“ navádza nás svojou knihou Diana Mozoláková.

Pripravila: Lucia Čarná
Foto: Ikar

Autorka o knihe hovorí:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu