Chyžná…vie o vás všetko, vy o nej takmer nič!

0
519
Chyžná

Keď bola na londýnskom knižnom veľtrhu, nečakane sa vrátila do hotelovej izby a prekvapila tam chyžnú, ktorá vystrašene uskočila do kúta.
Chyžná je ako neviditeľná osoba, ktorá sa dotýka vašich vecí a vie o vás takmer všetko, zatiaľ čo vy o nej neviete nič….
Cestou domov v lietadle zrazu v duchu zreteľne začula jej hlas, siahla po servítke a napísala prológ.

Tak sa začal dobrodružný príbeh chyžnej Molly, ktorý získal autorke Nite Prose úžasný čitateľský ohlas a viacero umiestnení v rebríčkoch bestsellerov (v New York Times, Sunday Times, Irish Times, Bestselling Canadian Books).

Chyžná je skvele napísaný detektívny príbeh s nesmierne sympatickou a pôsobivou hrdinkou.
Molly miluje svoju prácu. Každé ráno sa teší na to, ako si oblečie snehobielu naškrobenú uniformu, vezme vozík s čistiacimi prostriedkami, doplní mydielka a šampóny a pustí sa do upratovania izieb v honosnom hoteli Regency Grand. Je spokojná až vtedy, keď elegantné apartmány žiaria čistotou, lebo ich uviedla do perfektného poriadku.

Jedného dňa vstúpi do izby boháča, neslávne známeho podozrivými kontaktmi. Rozruší ju nielen príšerný neporiadok v miestnosti, ale aj to, čo zistí až po dôkladnom uprataní – pán Black je načisto mŕtvy.

Molly je trošku iná ako jej rovesníčky. Polícia si hneď všimne jej svojrázne správanie a nezvyčajné názory a z Molly sa rýchlo stane hlavná podozrivá. Našťastie sa má o čo oprieť. Múdre rady starej mamy, záľuba vo filmoch s inšpektorom Columbom a spoľahliví priatelia v hoteli jej pomôžu vniesť svetlo do zložitej situácie a obnoviť poriadok a harmóniu.

Autorka Nita Prose oživila vo svojom vtipnom krimirománe hrdinku, ktorú si čitatelia hneď obľúbia, lebo má srdce na pravom mieste, neznáša klamstvo a nespravodlivosť. A očividne nie je až taká dôverčivá, naivná a prostoduchá, ako sa na prvý pohľad zdá. Najväčší tromf si totiž nechala v rukáve.

„Rafinovaný, pútavý a skutočne príjemný debut. Nita Prose vie, ako napísať príbeh, ktorý vás zaujme a zároveň aj dojme,“ dodáva o románe Chyžná Lisa Jewellová, autorka hitov Rodina v podkroví, či Jednoducho zmizla.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu