V oblasti výroby nábytku a dizajnu sa čierna stala novou bielou a tento trend prenikol aj do sveta kuchýň. Absolútnym hitom sú netradičné povrchy ako sklo a dekory z mramoru či kovu a tmavé farby.

Biely kuchynský nábytok kraľoval kuchyniam celé roky, no jeho éra sa pomaly končí. „Predpovede dizajnérov kuchynského nábytku sa naplnili, popularita bielej začala v priebehu roka 2019 klesať,“ potvrdzuje Peter Heriban, dizajnér Oresi. „Trendom je aj mix rôznych farieb, drevených dekorov a nezvyčajných povrchových úprav. Na obľúbenosti čoraz viac získava modrá a zelená. Okrem týchto neutrálnych odtieňov prírody sa však do kuchýň dostáva úplne nová paleta farieb, ktorá obsahuje tmavé klenoty: čiernu, tmavomodrú, smaragdovo zelenú a slivkovú. Celkovo pôsobí súčasný kuchynský nábytok dramatickým a prémiovým dojmom.“

Netradičné povrchy
Špičkoví výrobcovia aplikujú v súlade s najnovšími trendmi na povrch dvierok kuchynského nábytku tenké sklenené dosky, plátky mramoru alebo kovu. Nádych elegancie do kuchyne prináša aj brass laminát s mosadzným dekorom. Jemné kovové odlesky a zlatá farba mosadze ladia s aktuálne módnymi tmavými farbami. Tento prvok nájde svoje miesto v modernom a maximalistickom interiéri a siahnu po ňom predovšetkým milovníci netradičných priestorov.

Šedá ostáva
Hoci čierna sa u nás v interiérovom dizajne ešte len prihlásila o slovo, šedá ostáva aj naďalej medzi obľúbenými a štýlovými farbami. Jej čaro je v tom, že do interiéru vnáša nádych elegancie. Zároveň popri nej vynikne každý jeden detail, prvok alebo kontrastný dekor – napríklad na kazetových dvierkach kuchynského nábytku, na ktorých v prevedení hodvábne šedého matu dokonale vyniknú jemné profily. Sivá je najpopulárnejšia farba súčasnosti, nosia sa sivé šaty, kupujú sa sivé autá.

Slovensko ide s trendom
Najnovšie smerovanie v kuchynskom dizajne neobchádza ani Slovensko. „Okrem už spomínaných noviniek, s ktorými naša spoločnosť prichádza v tejto sezóne, nechýbajú ani módne dekory svetlého dreva, nový odtieň kryštalická šeď či žiarivá žltá, zelená a červená, ktoré sa dobre kombinujú s tmavými farbami, ale aj so stále obľúbenou bielou,“ hovorí dizajnér Oresi Peter Heriban. V novej ponuke kuchýň pre život nájdete aj ďalšie štýlové kúsky v pastelových aj sýtych tónoch, lesklé aj matné, povrchy s kovovým vzhľadom alebo dezénom drevín.

Rafinovaná a elegantná zároveň
Najväčší dizajnérsky hit – čierna – sa hlási o slovo ako kráľovná elegancie a rafinovanosti. Hodia sa k nej spotrebiče vo svetlejších tónoch. Tie by zároveň mali ladiť s dizajnom kuchynskej linky. Myslieť vopred na povrchovú úpravu použitých materiálov je vhodné kvôli následnej údržbe a čisteniu kuchyne.
Ak sa vám myšlienka čiernej na kuchynskej linke pozdáva, no nemáte dostatok odvahy na takúto realizáciu, skúste siahnuť po alternatíve. Vytvorte obľúbenú čierno-bielu kombináciu náterom steny v kuchyni. Umývateľná tabuľová čierna farba bude zaujímavou voľbou, na ktorej vynikne biela či drevená kuchynská linka, ale taktiež odkazy, ktoré tu môžete nechať pre ďalších členov domácnosti.

Zdroj foto: Oresi Kuchyne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu