Niekedy je pekné, že ma miluješ. Romanca z Francúzska

0
359
Niekedy je pekné, že ma miluješ

Niekedy je pekné, že ma miluješ je príbeh dvoch kamarátok, ktoré majú smolu vo vzťahoch. Jedna z nich je typická Parížanka a druhá neskonalá romantička, ktorá žije vo svete kníh. Podarí sa im stretnúť sa s normálnymi mužmi a nadviazať vzťah na celý život v krásnom prostredí francúzskych viníc?
Ako napísal Oscar Wilde, „Nikdy nemilujte niekoho, kto sa k vám chová, akoby ste boli obyčajní.“

Chloé a Constance sú najlepšie kamarátky, hoci každá je úplne iná. Spája ich však láska ku knihám, rodinné korene v Marinzacu, no aj žalostný milostný život.

Atraktívna Chloé je dokonalá Parížanka: je príliš chudá, priveľa fajčí a priveľmi pije. Nedokáže sa citovo odpútať od svojho expriateľa, ktorý je zároveň jej nadriadeným a má sa čoskoro ženiť.
Constance je večná romantička a už dlho nezadaná. Má rada Jane Austenovú a čaká na svojho pána Darcyho, ktorý je však stále v nedohľadne.

Chcem, aby sme to dokončili na zemi v predsieni alebo na kuchynskom stole, pretože posteľ je príliš ďaleko, chcem Heathcliffov zápal za bitia bleskov ako v Búrlivých výšinách a vášeň Rhetta Butlera uprostred horiacej Atlanty. Všetko alebo nič, neznášam zlatý stred.
Čo už, čítala som priveľa románov.

Jedného dňa sa rozhodnú vziať život do svojich rúk a uzavrú spolu dohodu: Chloé strávi celý polrok na vidieku medzi vinicami, ďaleko od všetkých mužov a pokušení, a pokúsi sa konečne napísať vytúžený román. Constance prestane snívať o romantickej láske a začne sa stretávať s normálnymi mužmi. Ich vzájomná dohoda ich nakoniec zavedie niekam úplne inam, než by čakali.

Ako sa píše aj na obálke, Niekedy je pekné, že ma miluješ je román o sile skutočného priateľstva, viniciach v Bordeaux a o hľadaní lásky na celý život. Autorka Marie Vareille dokázala vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru, ktorá vás prinúti spomaliť, vychutnávať si príbeh a možno sa trošku aj vteliť do hlavných hrdiniek. Oddychovka, ku ktorej patrí slnko, voda, pohodlné ležadlo a nejaký dobrý nápoj 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu