Vlastný bazén v záhrade toto leto určite oceníte

0
902

Zdá sa, že tohtoročné leto bude veľmi netypické a ho strávime ho pravdepodobne väčšinou doma. Obvyklé rodinné dovolenky v zahraničí pri mori zatiaľ nie sú kvôli pandémii koronavírusu KOVID -19 na programe dňa. Preto každý, kto si môže obstarať záhradný bazén, hoci len neveľký, nafukovací, prežije leto s rodinou bezpečnejšie a príjemnejšie. Môže sa v ňom schladiť počas horúcich letných dní a aj detí sa v bazéne dokážu celkom dobre zabaviť.
Nafukovací záhradný bazén stačí napustiť vodou len raz do roka. Vďaka ochrannej krycej plachte nenapadajú do vody nečistoty, pomocou filtra sa dá vodu dokonale vyčistiť od baktérii a slnko bude udržiavať vodu v ideálnej teplote počas celej letnej sezóny. Ak by nestačilo dá sa dokonca kúpiť na zohrievanie vody aj šetrný ekologický solárny ohrievač vody.
V ponuke sú bazény rôznych veľkostí od najmenších pre deti až po veľké bazény pre dospelých, so sedením na vnútorných okrajoch alebo aj s príjemnou vírivkou. Bazény Bestway a doplnky predstavujú veľké množstvo jednoduchších i náročnejších zariadení, ktoré sa dajú inštalovať na spevnenej ploche v záhrade, na dvore či terase a, samozrejme, ponúkajú sa k ním aj všetky potrebné bazénové doplnky a príslušenstvo.
Ak mate to šťastie, že vaša záhrada pri rodinnom dome poskytuje priestor na vybudovanie väčšieho bazénu, venujte pri jeho plánovaní a výstavbe okrem samotného bazénu veľkú pozornosť aj úprave okolia – výberu lemu okolo samotného bazénu. Kvôli dobrému vstupu do vody je potrebné zvoliť praktický ale aj estetický bazénový lem. Na tieto účely sa osvedčil napríklad lem z prírodného kameňa travertín. Príjemné zaoblené hrany prírodného kameňa sú na použitie okolo bazénov ideálne. Ľahko sa udržujú čisté a tvoria praktickú plochu medzi vodou a trávnikom v záhrade. Navyše, travertínová dlažba okolo bazénu výborne zapadá aj do celého dizajnu záhrady.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu