Čo sa deje v ženskom tele pri orgazme

Slasť a pôžitok.

Takto by ste charakterizovali orgazmus po tom, čo ste dosiahli vrchol. Zamýšľali ste sa ale niekedy nad tým, čo sa počas orgazmu deje vo vašom tele? Dalo by sa povedať, že je to absolútny ohňostroj.

Vedci požiadali skupinu žien, aby sa dostali do „nálady“ a skúmali, čo sa deje v ich mozgu počas orgazmu na magnetickej rezonancii. Potom sa sami čudovali, aké peklo v mozgu odfotili. Orgazmus sa dostane z panvy do mozgu pomocou miechy a cez nervovú sústavu, kde doslova vybuchne. Takže sexy myšlienky by vám pri orgazme mali len pomáhať.

Ako to funguje
Krátko pred orgazmom dochádza u žien k silnému prekrveniu pohlavných orgánov. V oblasti pošvy vznikajú sťahy svalov, ktorými sa uvoľňuje pohlavné napätie. Tieto sťahy žiadna žena nedokáže ovládať vôľou. Krátko na tieto sťahy zareaguje telo. Niektoré dámy to opisujú ako pocit, že by sa každú chvíľku mali pocikať, ale potom nasleduje slastné uvoľnenie.

Orgazmus by mala dosiahnuť každá žena bez rozdielu. Buď sa spoľahnete na partnera, ktorý na tom má asi najväčšiu zásluhu, alebo sa naučíte dosiahnuť orgazmus sama. Čím viac sa budete venovať svojmu telu a sebauspokojovaniu, o to ľahšie potom dosiahnete orgazmus. Musíte ho naozaj veľmi chcieť, veľa totiž robí psychika. Hlava musí byť v súlade s telom a vy musíte byť maximálne sústredená len na to, čo sa práve deje. Nákupy a práca pár minú počkajú.

Nevzdávajte sa!

Nevešajte hlavu, ak sa vám to s partnerom nepodarí na prvý pokus. Skúšajte do ďalej. Možno zmeňte polohu alebo hľadajte pocity, pri ktorých sa vy cítite najlepšie. Skúste si prečítať erotický príbeh, predstavujte si spoločné vzrušujúce momenty, sťahujte svaly panvového dna a zhlboka dýchajte. To všetko by vám mohlo pomôcť k dosiahnutiu vysnívaného cieľa. Čím viac sa budete snažiť, tým skôr orgazmus príde. Hlavne žiaden stres!

Ali

Foto: weheartit.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu