MÁTE RADI „MULTI-KULTI“?

Niektoré berieme iba takých, pre iné je multi-kulti obávaným tabu! O čom rozprávame? O vzťahu a vášni, akú prežijete iba s cudzincom!

Pred desiatkami rokov bol takýto vzťah raritou, dnes nás už neprekvapí! Je to láska s neznámym a nepoznaným…cudzincom!

Hoci žijeme na Slovensku, nemusíme si vyberať partnera iba z týchto končín. Môžeme ich stretnúť v práci, na párty…všade. Prichádza ich sem čoraz viac! Prečo si jedného neukradnúť pre seba?! Niektoré tvrdia, že sú ako magnety, priťahujú ich iba tí „zahraniční“. Okúsite raz, Slováka nechcete.

…nepoznané láka vždy…

Sú záhadou a tajomstvom. Lákať na nich môže, už iba to jedno slovko v ich jazyku. Je to iné, ako to, na čo sme mnohé boli zvyknuté. Majú takéto zahraničné lásky budúcnosť?

…kultúra…

Buďme úprimné! Takéto romance nie sú iba vášnivým tajomstvom, ale prinášajú aj mnoho problémov. Iná kultúra, iné zvyky, iné národy, iné spôsoby. Na základe týchto faktorov môže vzniknúť veľa nedorozumení, hádok a to napokon môže viesť i k rozchodu! Čo je pre nich normálne, je pre nás nepoznané. Nemyslíme iba mnohoženstvo, ktoré je na Slovensku netolerované, ale aj drobné každodenné maličkosti a zvyky jednotlivých národov. Spočiatku je to vzrušujúca exotika, potom zistíme, že práve to nás rozdeľuje. Iné jedlo, iný rytmus života, povahové črty, ktoré nás najprv očarili a teraz ich neznesieme.

…jazykové nedorozumenia…

Áno, aj tie sú príčinou neodôvodnených hádok a sĺz. Pred tým nás to cudzie slovko priťahovalo, teraz spôsobuje problém. Častokrát sa i napriek „akej-takej“ schopnosti ovládania cudzieho jazyka zle pochopíme. Práve preto, že to nie je Slovák a materinská reč. Ak on alebo my neovládame jeho reč dokonale, prichádza k nepochopeniu a zbytočným nedorozumeniam. So Slovákom by sa to nestalo…

DOSŤ BOLO PROTI! NECH PREHOVORÍ MILOVNÍČKA MULTI-KULTI!

K láske zo zahraničia sa vyjadrila Adriána, pre ktorú už Slováci „nič neznamenajú“. Ako sama tvrdí, cudzinci sa jej sami prihovárajú! Má na nich šťastie. Samozrejme okrem šťastia aj mnoho skúseností. Dobrých aj zlých. Ale aj tak si stále stojí za svojim! Cudzinci sú tí „naj“! Prečo?

„Zahraniční chlapi, pričom preferejem európanov, majú podľa mňa väčšiu úctu k ženám. Sú iní! Vedia si nás viac vážiť, sú to gentlemani! Samozrejme ma priťahuje i to, že sú z inej kultúry. Mne osobne to problém nerobí, práve naopak, ak aj určitý vzťah s cudzincom neskončil podľa predstáv, nebolo to nikdy pre kultúrne odlišnosti! Boli to bežné veci, ktoré sa môžu stať aj vo vzťahu so Slovákmi.

…jazykovú bariéru musí potvrdiť!

Je pravda, že veľa vecí a záležitostí, som pri mojich „zahraničných láskach“ nevedela vyriešiť tak, akokeby som mala vzťah s mužom od nás. Napokon sme však vždy našli riešenie, no je to omnoho zložitejšie. Berie to čas aj energiu.

…miluje ich stále…

Na otázku, či aj po ukončení niekoľkých neúspešných romancí s „turistami“, by sa najradšej nevrátila k svojim koreňom a slovákom, Aďa odpovedá jednoznačne: „NIE“! Láska síce môže prísť hocikedy, pre ňu, nečakane aj so Slovákom, na svojich cudzincov nedá nikdy dopustiť. Páčili sa jej v minulosti, dnes a budú i v budúcnosti. Láska z nepoznaného zahraničia ju bude priťahovať vždy!

Láska nepozná hranice! Tá naša s cudzincami určite! Nebráňte sa jej a spoznajte tajomstvo a vášeň nepoznaného! Ako to dopadne? To ukáže čas…

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu