Čo všetko musíte stihnúť?

Nový rok je spojený s rôznymi predsavzatiami. Keď ste si ešte žiadne nedali, teraz je už najvyšší čas. Aj keď sa hovorí, že si máte dávať len také predsavzatia, ktoré viete reálne splniť, fantázii sa medze nekladú. Pozrite si zoznam vecí, ktoré tento rok musíte stihnúť.

Ak máte pocit, že váš život nemá zmysel, konečne niečo zmeňte. Nový rok je na to ako stvorený. Možno nemusíte robiť veľké zmeny, lebo aj tie malé vám pomôžu. Jednoducho niečo so svojím životom urobte.

Spievajte si. V sprche, v aute, na ulici, v práci. Na pohľady okoloidúcich sa vykašlite a vy si urobte veselú náladu kedykoľvek.

Pite veľa vody. Nezabúdajte cez deň vypiť aspoň 2 litre vody. Prospejete svojmu zdraviu a aj vaše pleť bude oveľa krajšia.

Investujte do seba a kupujte si kvalitné potraviny, čerstvé ovocie a zeleninu, dobré mäso a aj obľúbenú sladkosť.

Buďte single. Ak nikoho nemáte, nezúfajte. Život si môžete užívať aj bez partnera. Môžete robiť veci, ktoré máte radi a nemusíte sa nikomu prispôsobovať.

Konečne sa rozhodnite. Vydajte sa, rozveďte sa, vyznajte mu lásku, rozíďte sa… ale konečne nech sa to pohne aspoň nejakým smerom. Ak mrháte čas v nesprávnom vzťahu, ktorý vás ničí, je najvyšší čas zachrániť si aspoň ten kúsok zdravého rozumu, ktorý vám ostal.

Urobte si poriadok vo fotkách. Konečne si nájdite čas a poupratujte si v spomienkach. Je to super.

Naučte sa všade chodiť včas. Nechajte si na tom záležať, aby ste konečne nikde nemeškali a uvidíte, ako vám to zlepší život.

Hovorte si: budem šťastná! A naozaj buďte!

Urobte si radosť. Skúste vo svojom byte niečo vymeniť, vymaľovať, alebo kúpiť doplnok, ktorý vás poteší.

Kúpte si vybrátor. Ak už jeden máte, investujte do nového, krajšieho, výkonnejšieho.

Dávajte si pozor na preventívne prehliadky. Do diára si zapíšte konkrétne dátumy, kedy by ste mali ísť na preventívne prehliadky k zubárovi, ale aj gynekológovi.

Prestaňte kričať na rodičov, partnera, deti, kamarátov aj kolegov. Všetko sa dá riešiť aj ináč. A hlavne s kľudom.

Poupratujte konečne celý byt od hora dole. Nevynechajte ani jednu poličku či kút. Vo svojom byte sa budete cítiť vynikajúco a čisto.

Urobte doma šialenú párty. Aspoň raz za rok pozvite všetkých svojich kamarátov na poriadny žúr. Treba si aj užiť.

Dajte si konkrétny cieľ aj v práci. Skúste myslieť aj na svoju kariéru a posuňte sa vpred.

Usmievajte sa. S úsmevom ide všetko lepšie.

Nerobte si starosti s peniazmi, ktoré nemáte. Naučte sa gazdovať len s takou sumou, ktorú určite máte. Sadnite si a napíšte si všetky výdavky. Všetko sa dá jemne učesať. Nakoniec možne ešte začnete šetriť.

Urobte si poriadok v priateľoch. Ak vám niekto skutočne lezie na nervy, jednoducho ho zo svojho života vynechajte. Bude sa vám lepšie dýchať.

Naučte sa šetriť. Z každej výplaty si odložte aspoň niekoľko eur, na ktoré nesmiete siahnuť. Po čase našetríte možno aj na vytúženú dovolenku.

Je čas spomaliť. Myslite na to, že ak nechcete dostať infarkt v 30-tke, spomaľte a doprajte si dostatok spánku. Keď budete vyspaté, život bude lepší.

Čítajte svojim deťom pred spaním rozprávku. Každý večer!

Schudnite. Stačí 2 kilá a budete sa cítiť lepšie.

Naučte sa variť. Domáce jedlo je hold domáce.

Prestaňte fajčiť. K tomu nie je viac čo dodať.

Choďte do opery, divadla, do kina, na výstavu alebo hocikde. Aspoň raz za 3 mesiace si doprajte kultúru, po ktorej túžite.

Kupujte si dobré víno. Lebo na takých veciach sa nešetrí.

Čítajte. Majte pri posteli vždy, vždy, vždy dobrú knihu alebo časopis. Aj to je relax.

Ali

Foto: weheartit.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu