Ľudia si veľmi často mýlia nekonečnú lásku s hlúposťou, ktorou partnera slepo nasledujú. Robia, čo im povie a oni iba ťahajú neviditeľné šnúrky a užívajú si to. Keď pozorujete v správaní svojho partnera tieto znaky, dávajte si pozor.

Intrigy a klamanie- keď sa pred vami snaží ukazovať, že je lepší ako naozaj. Začne vás zastrašovať a klamať o tom, ako sa mu ženy hádžu pod nohy a že vašim odchodom nič nestratí.

Vyhrážanie- že vám zablokuje účty, vezme psa, deti, nábytok. Vyhráža sa vám, že si niečo urobí, že niečo urobí vám a podobne.

Vnucovanie pocitov viny- za všetko, čo urobí a čo sa stane môžete vy. A najhoršie je, že tomu aj začnete veriť, lebo on vás dokáže tak zmanipulovať, že si to ani neuvedomíte. Kvôli vám je nešťastný, kvôli vám sa deťom nedarí v škole, kvôli vám k vám nechce chodiť jeho mama…

Ponižovanie- hovorí vám, že môžete byť rada, že ho máte, lebo by vás už nikto nechcel, že ste veľmi pribrali a nie ste ani atraktívna, ale on sa o vás postará, že nie ste dosť dobrá v práci a nezvládate deti.

Citové vydieranie- vydiera vás tým, čo je pre vás najcennejšie. Deti, mama,  súrodenci, zvieratá, čímkoľvek, čo milujete.

Moralizuje- vy ste stelesnené zlo, všetko, čo urobíte je nemorálne, nehodí sa to, to sa nerobí, skrátka najhoršia.

Bezmocný- keď sa pred okolím tvári ako veľká obeť a z vás robí najväčšiu beštiu.

Fyzické násilie- toto je už posledný stupeň manipulácie. Keď použije fyzické násilie, nie je o čom. Váš vzťah sa už nedá nazvať vzťahom a vy prichádzate do pekla.

by Diamond

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu