Cyklobusom do Malých Karpát i k tichým vodám Žitného ostrova

0
373
cyklobusom do Malých Karpát

Dva autobusové spoje, ktoré cestujúcich odvezú i s bicyklami, už čoskoro prepoja Záhorie a Piešťany. Návštevníci Thermalparku v Dunajskej Strede to vďaka nim budú mať bližšie aj k tichým vodám Žitného ostrova. Oba spoje vypraví Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj. Miesta v cyklobusoch na oboch linkách je dobré si vopred rezervovať online na krajzazitkov.sk.

Za krásami Žitného ostrova

Na konci apríla sa na cesty Trnavského kraja zážitkov vráti cyklobus. Premávať bude na trase Dunajská Streda – Gabčíkovo – Vojka nad Dunajom a späť počas víkendov i štátnych sviatkov od 29. apríla do 17. septembra 2023. „Obyvateľom Dunajskej Stredy, ale aj návštevníkom, ktorí tam kempujú, chceme priblížiť tiché vody Žitného ostrova. Môžu sa zviesť ku Gabčíkovu, alebo aj do Vojky nad Dunajom. Počas nenáročných cyklovýletov na Podunajskej nížine spoznajú skvelú gastronómiu v miestnych čárdach. Cyklotrasy okolo Dunaja sú však vhodné aj pre vytrvalcov, ktorí chcú bicyklovať s vetrom o preteky,“ hovorí Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj. Z kratších cyklovýletov v tomto regióne odporúča trasu medzi Vojkou nad Dunajom a Čunovom. Zaujímavý je aj okruh okolo Dunaja, v rámci ktorého cyklistov odvezie kompa do obce Kyselica.

cyklobusom do Malých Karpát

Objavovanie Malých Karpát z bicykla

KOCR Trnavský kraj vypraví tento rok aj obľúbený Cyklobus do Karpát. Autobusový spoj odvezie skoro ráno cyklistov z Trnavy do Piešťan, ale pokračovať bude cez Brezovú pod Bradlom až do Senice. V opačnom smere ho môžu využiť aj obyvatelia a návštevníci Záhoria. Pohodlne sa vďaka nemu dostanú do kúpeľného mesta, ktoré je známe aj ako mesto bicyklov. „Bez auta by sa rekreační cyklisti z piešťanského regiónu na Záhorie nedostali. Náš cyklobus ich tam od 6. mája odvezie každú sobotu v mesiacoch máj, jún a september.“ dodáva Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Cyklisti z Piešťan, ale aj dovolenkári, ktorí chcú voľný čas tráviť aktívne, môžu prostredníctvom tejto autobusovej linky objavovať Malé Karpaty, okolie Prietrže, Kunovskej priehrady a zájsť ešte ďalej. Skvelým tipom na nenáročný cyklovýlet sú kúpele Smrdáky, ale aj obec Sobotište a jedinečné borovicové lesy striedajúce sa s piesočnými dunami neďaleko Šaštína.

cyklobusom do Malých Karpát

Pohodlné bicyklovanie v Trnavskom kraji

„Prepájame dva regióny Trnavského KRAJA ZÁŽITKOV. Cyklobus bude premávať tak, aby ho mohli využiť aj cyklisti zo Senice a okolia, ktorí chcú spoznať napríklad Piešťany. Kúpeľné mesto je napojené na Vážsku cyklomagistrálu a aj na okruh okolo Sĺňavy. Na bicykli je odtiaľ ľahko dostupných viacero pamiatok, napríklad renesančný Kaštieľ v Moravanoch nad Váhom, ktorý je vždy v lete plný súčasného umenia, ale aj veľkomoravské hradisko Kostolec so skvelým výhľadom na Považie,“ uzatvára Hencelová.

Aby mali výletníci istotu, že sa do autobusov na oboch linkách zmestia, musia si svoje miesta vopred rezervovať online na web stránke krajzazitkov.sk. Za lístky potom zaplatia priamo šoférom. Ceny sú pre obe autobusové linky rovnaké: jednosmerný lístok 2 eurá, spiatočný 4 eurá. Zatiaľ čo linku Piešťany – Záhorie bude obsluhovať malý autobus s prívesom pre bicykle, na juhu Trnavského kraja je k dispozícii autobus špeciálne upravený na prenos bicyklov priamo vo vnútri.

cyklobusom do Malých Karpát

Pripravil: Martin Palkovič

Foto:  www.krajzazitkov.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu