Do chorvátskej Rijeky prídete na dovolenku pohodlne i vlakom

0
597
Čedok do chorvátskej Rijeky

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov. Stále populárnejšou je cesta na dovolenku aj vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať z Prahy i Bratislavy do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok preto spúšťa predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju cestu mohli naplánovať s predstihom.

„Po úspešnej minuloročnej sezóne opäť spúšťame predpredaj zájazdov vlakom do Chorvátska, ktoré ponúkajú pohodlnú a ekologickejšiu alternatívu pre všetkých klientov, ktorí si chcú užiť cestu po železnici a vyraziť tento rok v lete na dovolenku k Jadranskému moru. Vďaka vlakom RegioJetu do Rijeky, ktoré tento rok pôjdu podľa cestovného poriadku z Prahy a Bratislavy trikrát týždenne, si tak môžu tento spôsob dopravy v kombinácii s ubytovaním objednať turisti z oboch krajín. Obľuba vlakovej dopravy rastie ako u poznávacích zájazdov, tak aj pri pobytoch pri mori,“ hovorí Aleš Ondrůj, produktový a marketingový riaditeľ Čedoku.

Vlaky RegioJetu budú jazdiť podľa nového cestovného poriadku od 16. júna do konca septembra 2023 trikrát týždenne, vždy v utorok, piatok a nedeľu. Súprava zložená z celkovo pätnástich vozňov bude jazdiť z niekoľkých zastávok až do chorvátskej Rijeky a ponúkne turistom vagóny s lôžkovými kupé alebo štandardnými sedadlami. Vlak bude štartovať z Prahy hlavná stanica a zastavovať v staniciach: Kolín, Havlíčkov Brod, Žďár nad Sázavou, od 1. júla i v Pardubiciach. Následne bude pokračovať po trase cez Brno, Břeclav a Bratislavu Nové Mesto. Zákazníci môžu využiť v priebehu cesty na palube výhodné občerstvenie, dobíjanie elektronických zariadení, pripojenie na internet a ďalšie služby.

Čedok do chorvátskej Rijeky

Všetky vlakové zájazdy s Čedokom obsahujú v balíčku spiatočný lístok, ubytovanie, prípadne aj stravovanie či autobusové transfery medzi stanicou a hotelom. V predaji sú pobyty od troch do siedmich nocí v obľúbených hoteloch na Istrii, Kvarneri, ostrove Krk, na Makarskej riviére. V priebehu letnej sezóny budú všetkým zákazníkom cestovnej kancelárie k dispozícii českí delegáti. Dostupné letoviská od Rijeky  sú aj v Poreči, Umagu, Rabacu ale napríklad aj v obľúbenom meste Rovinj.

„Dovolenka v Chorvátsku bude od tohto roka pre návštevníkov ešte jednoduchšia ako v minulých rokoch. Vďaka vstupu krajiny do eurozóny budú v letoviskách platiť turisti namiesto chorvátskych kún eurom a vďaka voľnému pohybu osôb vo vnútri schengenského priestoru už nečakajú turistov kontroly na hraniciach,“ dodal Aleš Ondrůj.

Kompletná ponuka zájazdov do Chorvátska vlakom je už v predaji na webových stránkach Čedoku i na ďalších cestovných portáloch a partnerských predajcov.

Kateřina Pavlíková

Foto: Čedok a RegioJet

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu