DETSKÁ MÓDA Z BIO MATERIÁLOV

Citlivá pokožka, rôzne typy alergií, nepekné ekzémy – s tým všetkým bojujeme pri našich deťoch stále častejšie.

Niekedy trvá dlhé obdobie, kým moderná medicína zistí, čo je pôvodom týchto ochorení. Okrem medikamentov preto mamičky hľadajú pre svoje deti oblečenie, ktoré by bolo nielen príjemné ale aj zdravé.

A popritom samozrejme pekné, veselé a atraktívne. Ak nedôverujete výrobkom z dovozu, máme pre vás dobrú správu. Ručne šité oblečenie z prírodných BIO materiálov sa vyrába aj u nás. 

Prečo používať Bio materiály?

BIO materiály majú veľa pozitív. V prvom rade sa pestujú bez chemikálií, teda sú šetrné k prírode. Zároveň nie sú nebezpečné pre ľudí – pri ich pestovaní, ale hlavne pri nosení.

Pri konvenčných materiáloch obsahuje jedno obyčajné tričko asi štvrť kilogramu chemikálií, ktoré sa postupne uvoľňujú do kože. Okrem toho sú bio materiály veľmi príjemné, pôsobia antistresovo, sú hypoalergénne a nedráždia citlivú pokožku.„Vlastnosti majú podobné ako bežnénebio materiály,sú elastické, poddajné, „ hovorí módna návrhárka  Ivana Frániková.  „Obrovský rozdiel je však v materiáli  samotnom. Už na dotyk je cítiť rozdiel. Oblečenie je mäkké , príjemné a aj po viacerých praniach drží farbu i tvar.“

Kvalitu bio materiálov rozpoznáte aj podľa ich certifikátov. V oblasti textilu medzi najlepšie patria tie, ktoré majú certifikát GOTS. Ak hľadáte naozaj kvalitné oblečenie, je certifikované bio oblečenie naozaj dobrá voľba.  

Detská móda z BIO materiálov

  Nápad robiť bio oblečenie sa u Ivany Fránikovej zrodil spoločne s jej dieťatkom. Ako každá „tehuľka“ si začala chystať výbavičku. Pre svoje dieťa chcela prirodzene to najlepšie.

Keď objavila bio materiály, začala skúšať vlastné strihy. „Keďže to bolo niečo, do čoho som vložila kúsok seba, mala som k tým vecičkám aj citový vzťah.  Boli pre mňa iné.  Mala som radosť, keď  som ich synovi obliekala.

No a neskôr prišli za mnou mamičky z okolia a chceli podobné veci aj pre svoje deti, „spomína na začiatky Ivana Frániková. Postupne vznikla módna značka Franklin´s.

Všetko oblečenie je originálne, ručne spracované, vyrába sa na Slovensku z výhradne certifikovaných bio materiálov. „Na kvalite materiálov si dávame mimoriadne záležať.

Aj preto má oblečenie výborné vlastnosti a hlavne veľmi dlho vydrží. Dedia ho súrodenci, bratranci, susedia, kamaráti a stále vyzerá ako nové. To ocenia najmä rodičia.“

Oblečenie aj pre citlivú pokožku

Oblečenie je vhodné pre každého. Pre novorodencov, pre ľudí s ekzémom, pre citlivé pokožky, pre alergikov. Pozitívne reagujú aj  psoriatici či ľudia s dočasnými kožnými chorobami – ako sú napríklad kiahne, dermatitída či iné kožné vyrážky.  

Už dávno neplatí, že čo je zdravé, nemusí byť pekné. „Veci navrhujeme tak, aby boli originálne. Každý kúsok je niečím iný, „ hovorí Ivana Frániková.

„Robíme si vlastné strihy, ktoré vždy špeciálne upravujeme. Testujú sa a prechádzajú dlhým procesom, kým sa dostanú do finálnej verzie. Chceme, aby sa v nich všetci cítili čo najlepšie.

„Výsledkom sú spokojné mamičky aj ich ratolesti. Mamičky si pochvaľujú precíznosť spracovania, kvalitu, životnosť oblečenia a ich dlhú využiteľnosť.  

„Snažíme sa o to, aby oblečenie bolo čo najviac využité. A preto tepláky, ktoré nosia detičky ako bábätká rastú s nimi často až do obdobia, kým z toho nie sú kraťasy. Takže od 6 mesiacov až do 5 rokov sa veľa z našich kúskov dá bez problémov využiť.“ 

Individuálne poradenstvo

Okrem vlastných kolekcií robí firma Franklin´s aj individuálne poradenstvo. „Ktokoľvek sa zastaví u nás v predajni alebo sa nám ozve mailom, kontaktným formulárom, či na facebook, vždy pomôžeme, poradíme. Dá sa povedať, že  robíme maximum, aby sme každú požiadavku aj zrealizovali.“

foto: @Franklin´s

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu