V móde stále platí, že menej je viac. Nepotrebujete mať v šatníku modely všetkých nových kolekcií a vykúpiť obchody, keď prichádzajú nové módne trendy. Ako ste si mohli všimnúť, móda sa opakuje a niektoré modely sú proste nesmrteľné.

Stačí staviť na starú dobrú klasiku, jednoduché línie a príjemné materiály. To neznamená, že budete pôsobiť ako šedá myš bez kreativity. Kreativita sa dá ukázať aj vďaka doplnkom. Pre inšpiráciu nemusíte chodiť do zahraničia.

Dizajnérka Janka Breška navrhuje svoje modely srdcom. V detailoch nájdete tú pravú krásu. Jej výtvory sú šperkom, ktoré sa dajú kombinovať s rôznym oblečením. Ide o krásne brošne, ktoré doplnia váš outfit a vyzdvihnú ženskosť. V jej kolekcii nájdete okrem brošní aj rafinované opasky s perím, korzety, ale aj tričká s čipkou. Pri jej práci si poviete, že kreativite sa medze naozaj nekladú.

Inšpirácie čerpá zo snov

„Vidím v hlave jasne veci, ktoré chcem vytvoriť. Vidím ich, ako sa budú nosiť a kombinovať. Vidím, ako vyzerajú fotky, ako by som ich mohla odfotiť a veľa inšpirácie je vo svete a na internete. Obrovskou inšpiráciou sú moje zákazníčky a ženy, ktoré nosia moje výtvory.  V neposlednom rade som inšpiráciou sama sebe, keď sa spätne pozriem na veci, ktoré som vytvorila a keď si spomeniem, aké krásne reakcie na nich boli. Kladiem si otázku, kde sa tieto nápady vzali v mojej hlave. Je to neskutočný pocit, dostávať taký dar, využiť ho a môcť tvoriť. Tvorenie je potrava pre moju dušu tak, ako je jedlo pre moje telo,“ prezradila nám dizajnérka Janka.

Jej nový projekt bude veľkolepý

„Veľa času a energie teraz vkladám do jedného projektu. Krajčírsky dom, s ktorým spolupracujem už 3 roky, mi navrhol koncom minulého roka spoluprácu. Janka navrhnime spolu kolekciu. Oni potrebovali nový vietor, nápady a ja múdrosť a skúsenosti staršieho. Salón patrí majiteľke, s ktorou sme si sadli pracovne aj ľudsky, preto moja odpoveď bola áno. Je to krásna nová výzva. Už to nie je jeden dva kúsky ako si ja zvyknem tvoriť, ale je to celý kompletný proces s veľa modelmi, veľa šitia, fotenia, veľa práce, aby to na konci vyzeralo ako komplexný kolos. Je to moja prvá veľká spolupráca, takže som veľmi zvedavá, ako sa bude mojim ženám páčiť a aké budú reakcie,“ dodala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu