Dôležitá zložka v podobe kyseliny hyalurónovej

0
1111

Kyselina hyalurónová je v posledných rokoch často spájaná s kozmetickým priemyslom a starostlivosťou o pleť. Je dobre známa pre svoje omladzujúce účinky a obľubu u ľudí si získala vďaka svojej vlastnosti zvyšovať hydratáciu pokožky. Kyselina hyalurónová je tiež účinným pomocníkom v boji proti suchej pokožke. Má jedinečnú schopnosť zadržiavať vodu až v tisícnásobnom množstve svojej váhy a zadržiavať v bunkách pokožky čo možno najviac vlhkosti, vďaka čomu je pokožka na pohľad i na dotyk hydratovaná a hebká.

Možno si hovoríte, či nie je kyselina hyalurónová nebezpečná. Nenechajte sa zmiasť slovom „kyselina“. Ide o látku, ktorú naše telo prirodzene produkuje. Do starostlivosti o pleť väčšinou nezahŕňame pokožku hlavy, ale ani tú by sme nemali zanedbávať. Ide v podstate o predĺženú časť našej tváre a starostlivosť o ňu by sme taktiež nemali podceňovať. Pokožka hlavy s rastúcim vekom starne a stenčuje sa. S pribúdajúcim vekom tiež dochádza k úbytku množstva kyseliny hyalurónovej v našom tele a pokožka stráca vlhkosť. Pokiaľ má pokožka vašej hlavy dostatok kyseliny hyalurónovej, je hydratovaná, čo môže priaznivo ovplyvňovať aj rast a pevnosť vlasov.

Kyselina hyalurónová, známa tiež ako hyaluronan, sa v tele vyskytuje vo forme soli, ktorá dokáže viazať vodu. Ide teda o prírodný magnet vlhkosti. Mohli by sme ju nazvať aj prirodzeným magnetom vlhkosti. Dokáže zachytávať vlhkosť z okolitého prostredia a vstrebávať ju.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu