Ľadoví sochári z desiatich krajín tvorili vo Vysokých Tatrách

0
464
ľadoví sochári

Medzinárodné majstrovstvá ľadových sochárov sa po dvoch rokoch vrátili do Vysokých Tatier. Na Hrebienku sa v dňoch od 21. do 22. januára 2023 uskutočnil 9. ročník tradičného podujatia TATRY ICE MASTER.  Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život päťdesiatim tonám ľadu a premenili ich na 35 unikátnych ľadových sôch.

9. ročníka medzinárodných majstrovstiev TATRY ICE MASTER sa zúčastnili tímy zo Slovenska, Česka, Holandska, Litvy, Fínska, Veľkej Británie, Mongolska, Maďarska, Poľska a Nemecka. Šikovní umelci pracovali na rôznych motívoch a témach, ktoré vdýchli do impozantných ľadových sôch. Sochári tvorili ľadové sochy počas dňa a po zotmení,  keď boli ich diela nasvietené, ukázala sa v celej nádhere ľadová krása jednotlivých sôch. Časť sôch tvorili ľadoví rezbári v priestore pri budove lanovky a druhú časť vedľa Tatranského ľadového dómu. Niektoré ľadové sochy sú umiestnené v kupole Galérie ľadových majstrov a verejnosť ich môže obdivovať až do skončenia zimnej sezóny, teda do konca apríla 2023. Druhá časť sôch ostala na otvorenom priestranstve a záleží aj od počasia ako dlho ich návštevníci budú môcť obdivovať…

Do hlasovania o najlepší tím z 10 krajín sveta sa môže zapojiť aj verejnosť. Vyplnením hlasovacieho lístka a jeho odovzdaním do hlasovacej urny priamo na HrebienkuZaujímavé podujatie TATRY ICE MASTER sprevádzal aj bohatý sprievodný program s hrami a súťažami o zaujímavé ceny.

Pripravil: Marián Galajda

Foto: Marek_Hajkovský

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu