Dovolenkujete doma?

0
3239

Tento rok mnohí dovolenku z rôznych dôvodov budú musieť oželieť. Korona prekazila plány mnohým, ktorí si leto vysnívali v exotike, pri mori alebo pri spoznávaní nových destinácií. O to lepší dovod preniesť si dovolenkovú náladu do vlastných domovov a cítiť sa doma ako na dovolenke. Ako na to?

Kuchyňa a nové druhy jedál

Tak ako na dovolenke ochutnávate nové jedlá a spoznávate krajinu cez chute a miestnu kuchyňu, tak si môžete preniesť svoju vysnívanú destináciu aj k sebe domov. Zážitkom bude už samotné varenie cudzokrajných jedál, či už pôjde o azijské, stredomorské alebo jedlá z Blízkeho východu. K tomu si dajte pohár kvalitného vína, miešané drinky aj chutný dezert. Presne tak ako by ste stolovali na dovolenke. Nezabudnite na dovolenkové prestieranie, ktoré uvoľnenú atmosféru ešte viac prehĺbi. Skvele zapasujú motívy levandule alebo cudzokrajných vtákov. Ak si sami na varenie netrúfate, využite donáškové služby, ktoré zahraničnú kuchyňu ponúkajú.

Letné must have v interiéri

Aby ste sa z práce tešili domov, spravte si dovolenkovú náladu aj v domácnosti. Začnite v spálni, periny oblečte do sviežich dovolenkových motívov. „Klasikou sú morské motívy s kotvami, lodičkami či majákmi. Alebo motívy cudzokrajnej fauny a flóry či typické motívy ďalekých krajín,“ odporúča Alena Samková, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu. V podobnom duchu môžete „obliecť“ aj ostatné miestnosti, v kuchyni nato využite utierky, v kúpeľni uteráky a v obývačke vankúše. Každá miestnosť si zaslúži dovolenkový štýl.

Dovolenkový šatník

Uvoľnenú dovolenkovú atmosféru si preneste aj do šatníka. Ľahučké šaty, krátke nohavice, sandále, klobúky, slnečné okuliare, bižutéria s mušličkami a tropickým ovocím a veľké slamené tašky, toto všetko sú tipy, vďaka ktorým si aj z obyčajného dňa v domovine spravíte dovolenkový deň. Vyrazte v takomto outfite do práce, na výlet alebo na večerné posedenie s priateľmi. A nezabudnite si pribaliť úsmev a dobrú náladu, presne tak ako by to bolo na „pravej“ dovolenke.

Zdroj foto: Matějovský

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu