Dovolenkujte s Čedokom v Albánsku. Zriadil priame lety do Tirany aj z Košíc

0
227
dovolenka v Albánsku

Výborná balkánska kuchyňa, priestranné piesočnaté a kamienkové pláže s azúrovým morom, divoké hory i nespočetné množstvo národných parkov láka stále viac Slovákov na dovolenku do Albánska. Na nadchádzajúcu letnú sezónu preto Čedok rozširuje svoju ponuku priamych letov do hlavného mesta Tirany a po Bratislave bude lietať aj z Košíc. Z Od 3. júna 2024 až do septembra budú klienti cestovnej kancelárie z východného Slovenska odlietať raz týždenne – vždy v pondelok – s leteckou spoločnosťou Smartwings. Let trvá približne dve hodiny. Týždenné aj štrnásťdňové pobyty najmä v populárnom letovisku Dürres sú už v predaji.

„Slovákov to stále častejšie láka okrem známych a obľúbených destinácií aj na menej obvyklé miesta. Jedným z takých je aj Albánsko, ktoré sa objavuje v hľadáčiku cestovateľov stále častejšie a vlani sa s prehľadom stalo skokanom roka v našich predajoch. Aby sme turistom cestovanie k Jadranu čo najviac uľahčili, rozhodli sme sa po Bratislave zriadiť priame charterové lety aj z Košíc.Teší nás, že úspešne pokračujeme v expanzii Čedoku na Slovensku a nadchádzajúce leto môžeme našim klientom priniesť požadované novinky a odlety z troch slovenských letísk, z Košíc, Bratislavy a z Popradu,“ uviedol country manažér Čedoku Juraj Sliacky.

dovolenka v Albánsku

„Veľmi sa tešíme z toho, že vďaka ponuke Čedoku budú mať cestujúci z našej spádovej oblasti možnosť užiť si dovolenku aj v Albánsku. Táto destinácia zaznamenala v poslednom období výrazný progres a sme veľmi radi, že po čase sa vracia do ponuky dovolenkových letov s odletom z letiska Košice,“ okomentoval Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Do Albánska budú môcť klienti s cestovnou kanceláriou Čedok lietať v letnej sezóne od 3. júna 2024 každý pondelok až do septembra, a to v spolupráci s leteckou spoločnosťou Smartwings, ktorá záujemcov prepraví z košického letiska do Tirany na palube Boeingu 737 v konfigurácii pre 189 cestujúcich v ekonomickej triede. V populárnej letnej destinácii ponúkne Čedok svojim klientom prevažne ubytovanie v štvorhviezdičkových hoteloch alebo v päťhviezdičkových rezortoch s all inclusive konceptom. Samozrejmosťou sú aj hotely určené iba pre dospelých či ubytovanie, ktoré ponúka detský klub ČEDOG s vlastnými animátormi. Asistenciu a výlety zabezpečia českí alebo slovenskí delegáti a sprievodcovia.

dovolenka v Albánsku

Dovolenka v juhozápadnej časti Balkánskeho polostrova je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú nezabudnuteľné zážitky plné odpočinku, kultúry i histórie. Masovým turizmom doposiaľ neobjavené destinácie ponúkajú na viac ako štyristo kilometrov dlhom pobreží krásne pláže s pozvoľným vstupom do vody, divoké hory, úchvatné jazerá aj bohatú históriu s pamiatkami UNESCO. Okrem vyhlásených pláží v oblasti Dürres, kam mieri najviac turistov, môžu vyskúšať aj pláž Golem s možnosťou vodných športov a plážových barov.  Návštevníci by nemali vynechať vyhlásený národný park Butrint, historické mestá Berat, zvaného „mesto tisíc okien“, Kruja a Gjirokastër alebo napríklad plavbu po Komanskom jazere. Za návštevu stojí aj jaskyňa Pëllumbas, ktorá je odborníkmi považovaná za jednu z najcennejších krasových jaskýň a pravekého osídlenia v Albánsku.

Z ponuky pobytových i poznávacích zájazdov do Albánska si môžu záujemcovia vyberať na www.cedok.sk a v kamenných pobočkách Čedoku v Košiciach, Trnave, Banskej Bystrici, Bratislave a tiež u partnerských predajcov.

dovolenka v Albánsku

Pripravila: Kateřina Pavlíková
Foto: Čedok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu