SLOVÁCI CHCÚ ZDRAVŠIE VARIANTY SLANÝCH SNACKOV

Chipsy ako občerstvenie na oslave, doplnok pri sledovaní televízie či pri stretnutí s priateľmi. Slováci sú skrátka milovníci chipsov a potvrdzujú to aj výsledky prieskumu realizovaného spoločnosťou MAX SPORT pri príležitosti Svetového dňa chipsov, ktorý pripadá na 14.marca. Vyplynulo z neho, že chipsy sú najbežnejšou pochutinou, na ktorej si Slováci pochutnajú, aspoň občas ich konzumuje takmer 81% z nás. Takmer 65%  si ich dá viackrát za mesiac, viac ako štvrtina dokonca niekoľkokrát týždenne. Respondenti na Slovensku odpovedali na otázky súvisiace s konzumáciou slaných snackov a trend je jasný – Slováci preferujú zdravšie druhy slaných dobrôt. A MAX SPORT pre nich našiel riešenie pre zhrešenie, nové Protein Chips.

– Najbežnejšie maškrty sú podľa prieskumu chipsy (80,7%), syry (56,9%), oriešky (55,7%) a čokoláda (55,3%). Oproti Slovákom si Česi častejšie pochutnajú na         údeninách (35,7% vs. 18,2%).

– Pri výbere chipsov je rozhodujúca predovšetkým chuť (90,6%). Vyhráva slaná príchuť (39,4%), ďalej ostrá či štipľavá (20,6%) a syrová (18,8%).

– Chipsy sú „spoločenský snack“, pretože ho ľudia väčšinou nejedia sami, ale s niekým. Len 23,9% respondentov uviedlo, že ich jedia osamote.

– Viac ako dve tretiny respondentov zaujímajú novinky týkajúce sa zdravšej prípravy chipsov (67%).

Ako ukazuje prieskum, ľudia radi „zhrešia“ menej zdravými potravinami, pričom chipsy hrajú zároveň veľmi dôležitú spoločenskú úlohu, pretože si ich ľudia najčastejšie vychutnávajú na oslavách alebo v spoločnosti rodiny či priateľov. Konzumáciou menej zdravých potravín je však často sprevádzaná výčitkami a pocitom viny, preto sa zákazníci čoraz častejšie obracajú k alternatívnym variantom, ktoré obsahujú menej tukov, soli alebo sú pripravované iným spôsobom. Celých 98% respondentov je ochotných pri zachovaní chuti a ceny vymeniť klasické chipsy za tie zdravšie!

MAXSPORT preto prichádza s novinkou v podobe proteínových chipsov Protein Chips, ktoré sa vyznačujú veľmi intenzívnou chuťou, majú vysoký obsah proteínu, vlákniny a bielkovín, nenájdete v nich lepok, sóju ani palmový tuk a sú dokonca vegánske. Vďaka dlhšiemu pečeniu majú nižší obsah tuku. Proteínové chipsy budú v predaji v troch príchutiach – Summer grill party, Sweet chilli a Aegean sea salt.

MAX SPORT Protein Chips hneď od začiatku bodujú na medzinárodných podujatiach. Na výstave Gulfood v Dubaji, ktorá sa konala od 17. do 21. februára, sa dostali dokonca medzi finalistov súťaže v inováciách! Ide už o druhý úspech MAX SPORT na tejto súťaži, čo potvrdzuje mimoriadne vysokú inovačnú aktivitu spoločnosti a predznamenáva plány pokračovať v budovaní ďalších kategórií v tomto roku.

Peter Kulich, jeden z majiteľov firmy MAX SPORT, k novému produktu dodáva: „Vstúpili sme na trh slaných snackov, aby sme priniesli spotrebiteľom zdravšiu alternatívu a rozšírili ponuku slaných pochutín prostredníctvom inovatívneho produktu. Úspech proteínových chipsov na svetovej potravinárskej výstave v Dubaji nás povzbudil a verím, že aj slovenskí zákazníci po nich siahnu vždy, keď dostanú chuť na slané. „

O prieskume

Cieľom internetového výskumu bolo zistiť stravovacie návyky v oblasti chipsov a ich zdravších alternatív. Dotazník bol cielený prostredníctvom sociálnej siete Facebook na respondentov vo veku 18 až 64 rokov bývajúci v mestách a ich okolí. Bol realizovaný v období od 15. do 19. 2. 2018. Celkovo sa ho zúčastnilo 1 101 respondentov.

foto: MAX SPORT / shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu