Druhý júlový týždeň patrí na letisku Trenčín Pohode 2024

0
179
program na Pohode 2024

Pohoda je umelecký festival, na ktorom sa alternatíva, indie, elektronika, world music a punk stretávajú s klasikou; spolu s literatúrou, tancom, vizuálnym umením, filmom a divadlom. Festival Pohoda sa stal aj Najlepším stredne veľkým festivalom v Európe na najprestížnejších festivalových cenách European Festival Awards 2023. Tohotoročnú párty na Pohode otvorí populárna Peggy Gou.

Najlepší slovenský festival Pohoda svojim fanúšikom opäť ponúka 11. až 13. júla 2024  výnimočne kvalitnú hudobnú dramaturgiu, nebudú chýbať ani sprievodné programy a služby, na ktorých úroveň si už návštevníci zvykli. Na desaťtisíce návštevníkov čaká počas troch dní viac ako 130 koncertov na 18+ pódiách.  Za organizátorov Michal Kaščák konštatoval: „Pohodu sa snažíme robiť s rovnakým prístupom, ako keď pozývate niekoho k sebe domov na návštevu. Chcete, aby sa u vás cítil dobre, aby mal dobrý program, aby si mal kde sadnúť a ak chce, aj kde prespať, pripravíte dobré jedlo a pitie a urobíte všetko pre to, aby sa cítil dobre aj v kúpeľni či na záchode. Potom môžete počúvať dobrú hudbu, tancovať, pozerať filmy, debatovať o radostiach i problémoch vesmíru, preberať umenie, každý čo chce a ako chce. Veríme, že tento prístup naši návštevníci cítia. My môžeme s určitosťou povedať, že sú to úžasní hostia. Vytvárajú tú najlepšiu atmosféru, akú na festivalovej scéne poznáme“.

Všetky praktické  informácie i kompletný časový harmonogram vystúpení na Pohode 2024 sa záujemcovia dozvedia v timeline a ako obvykle aj na FB Pohody.

program na Pohode 2024

Pohodu 2024 otvorí Peggy Gou

Aktuálne na Pohode 2024 vystúpi 44 svetovo známych DJ. Peggy Gou patrí k najvýraznejším a najtalentovanejším DJkám a producentkám súčasnosti. Aktuálne sa umiestnila na 3. mieste v BBC Sound of 2024 a získala nomináciu na Brit Awards 2024 v kategórii International Song of the Year s jej megahitom (It Goes Like) Nanana, ktorý patrí k najznámejším songom ostatnej doby. Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu jedinečnému štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby. Jej skladby sú chytľavé a hlavne plné pozitívnej energie. Svoje prvé EP platne vydala na prestížnych labeloch ako Ninja Tune alebo Phonica. Pozitívne ohlasy získala aj jej kompilácia DJ-Kicks: Peggy Gou. Vystupovala na najväčších festivaloch ako Glastonbury, Coachella, Primavera Sound alebo Sónar. V rebríčku TOP 100 DJs 2023 magazínu DJ Mag sa umiestnila na 9. mieste. Debutový album by Peggy mala vydať ešte v tomto roku a ďalšou ochutnávkou z neho je singel I Believe In Love Again, ktorý nahrala spoločne s Lennym Kravitzom.

„Sme hrdí, že sme prví v širšom regióne, kde zahrá ikona súčasnej elektronickej scény Peggy Gou. Vďaka nej Pohoda získava mimoriadne silné meno, ktoré skvelo dopĺňa program tohto ročníka. Bol to dlhý a náročný booking, o to väčšiu radosť máme z jej potvrdenia. Teším sa, že sa práve Peggy Gou postará o otváraciu párty Pohody 2024,“ dodáva k bookingu Michal Kaščák.

program na Pohode 2024

Foto: Festival Pohoda

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu