Kuriéri SPS chcú byť ekologickejší, predstavili nové elektrické dodávky

0
598
kuriéri SPS

V rámci modernizácie vozového parku sa najväčšia slovenská kuriérska spoločnosť Slovak Parcel Service rozhodla kúpiť osem nových elektrických áut. Ekologicky úsporné doručovacie vozidlá budú využívať po celom Slovensku. Spoločnosť buduje aj vlastné nabíjacie stanice.

Na slovenských cestách bežne vidno kuriérske dodávky s oranžovým slimákom, tentoraz ich doplní aj označenie „elektrické“. Novými prírastkami Slovak Parcel Service je osem elektrických dodávok Mercedes-Benz eSprinter.

„Modernizáciou nášho vozového parku sa usilujeme o zabezpečenie prvotriednych kuriérskych služieb, ktoré budú rešpektovať životné prostredie. Ako líder na trhu dokážeme za deň doručiť vyše 100 000 balíkov a najazdiť tisíce kilometrov. Aj preto vnímame modernizáciu nášho vozového parku za kľúčové priority spoločnosti. Uvedomujeme si totiž našu zodpovednosť nielen voči našej krajine, ale aj voči celej planéte,“ vysvetľuje Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service.

Kuriéri už nedoručujú balíky len na adresy príjemcov, ale aj do SPS Parcel Shopov a samoobslužných boxov. Je preto prirodzené, že SPS každoročne investuje do nových technológií. V nadväznosti na elektrické dodávky buduje aj niekoľko nabíjacích staníc pre elektromobily v okolí vlastných doručovacích stredísk. Nebudú dostupné len pre kuriérov, ale niektoré z nich aj pre širokú motoristickú verejnosť. „Podpora elektromobility je pre nás dôležitá, preto sa usilujeme o budovanie takejto infraštruktúry v rôznych častiach Slovenska. V takomto trende budeme pokračovať aj v najbližších rokoch,“ hovorí Ťurek.

Výrazným technologickým míľnikom posledného obdobia bola sedemmiliónová investícia do automatizovaných triediacich liniek v Ivanke pri Dunaji a Žiline. Navyše linku v Ivanke pri Dunaji spoločnosť aj rozširuje, vďaka čomu opäť zvýši svoju kapacitu. Vlani Slovak Parcel Service otvoril dve nové doručovacie centrá v Trenčíne a v Trnave čím výrazne navýšil celkovú kapacitu. Kuriérsky líder navyše už niekoľko rokov využíva elektronický príjmový doklad či technológiu biometrického podpisu.

Pripravil: Grape PR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu