Exkluzívna limitovaná kniha Dóm svätej Alžbety vyšla v Luxusnej knižnici vydavateľstva Ikar

0
161
dóm svätej alžbety limitka

Dóm svätej Alžbety patrí medzi dve metropolitné katedrály, ktoré na Slovensku máme. Významom a historickou hodnotou je jednou z našich najvýznamnejších gotických pamiatok. Publikácia Dóm svätej Alžbety vzdáva hold tejto výnimočnej stavbe v srdci Košíc. Predstavuje ju od najstarších čias až po súčasnosť. Vychádza v rámci Luxusnej knižnice v dvoch limitovaných prevedeniach – v klasickej väzbe a ručne viazaná v koži.

Dielo o klenote Košíc

Po exkluzívnej publikácii Metropolitné katedrály, ktorá pomocou unikátnej fotografickej techniky zachytáva súčasný stav  dvoch slovenských katedrál v Bratislave a Košiciach, vám predstavujeme nové, samostatné knižné dielo Dóm svätej Alžbety. Limitovaná publikácia prevedie čitateľa Dómom svätej Alžbety, jeho dejinami, vzácnymi pamiatkami či obrazmi a zároveň ohúri technicky precíznymi fotografickými zábermi. „Výnimočné fotografie sprostredkúvajú realitu vernú pohľadu ľudského oka. Niektoré detaily uvidíte lepšie než voľným zrakom priamo v katedrále.“

Dóm svätej Alžbety sprevádza mesto Košice storočiami, stal sa nezameniteľným znakom jeho panorámy. Architektúra kostola tesne spätá s celkom mesta účinkovala ako mocný fenomén počas jednotlivých historických období. Až dodnes stále odznova ovplyvňuje život mesta s prichádzajúcimi generáciami jeho obyvateľov a návštevníkov. „Viera je láska, preto tvorí poéziu a tvorí hudbu. Viera je radosť, preto tvorí krásu. Katedrály nie sú stredovekými pamiatkami, ale domami života, kde sa cítime „ako doma“. Stretávame Boha a stretávame sa navzájom.“ Pápež Benedikt XVI.

Dóm svätej Alžbety limitovaná kniha

Tvorcovia jedinečnej publikácie

Fotografie v knihe Dóm svätej Alžbety vytvoril svetovo uznávaný fotograf Jan William Drnek. Použitím špeciálnych osvetľovacích telies, najkvalitnejšej optiky Canon a vďaka svojmu kumštu vyhotovil unikátne snímky, pri ktorých má divák pocit, že sa nepozerá na fotografiu, ale na skutočný trojrozmerný predmet. Na záberoch je možné vidieť aj tie najmenšie detaily sôch. O náročnú postprodukciu a sa postarala fotografova dcéra Jana Drnková ml., ktorá vyštudovala odbor grafický dizajn na univerzite Prague College a následne prešla niekoľkými pražskými agentúrami zameriavajúcimi sa na obalový dizajn a marketing. Na projekte mala na starosti kontrolu dát počas náročných fotografických procesov a následnú postprodukciu zhotovených fotografií. Zároveň je autorkou grafickej podoby publikácie.

Autorkou sprievodného textu je historička, Katarína Nádaská, vedúca úseku odborných činnosti vo Východoslovenskej galérii v Košiciach, ktorá sa  dlhodobo zaoberala kultom sv. Alžbety Uhorskej a stredovekými dejinami katedrály sv. Alžbety v Košiciach.

Dóm svätej Alžbety limitovaná kniha

Exkluzívne spracovanie knihy

Knižný komplet obsahuje: exkluzívnu obrazovú publikáciu ručne viazanú v koži, 304 strán, rozmer 26 × 37,5 cm, okrasné puzdro so zlatou razbou, otváracie retabulum ako darček, certifikát originality a biele rukavice. Jedineční fotografie sú tlačené šesťfarebnou tlačou (hexachróm). Publikácia  je ručne viazaná v hovädzej štiepanej koži so zlatou razbou a oriezkou. Každý výtlačok je ručne číslovaný kaligrafom.

Jedinečnú publikáciu uviedli do života priamo v košickom Dóme sv. Alžbety. Obe prevedenia publikácie si záujemcovia môžu objednať prostredníctvom portálu luxusnakniznica.sk.

Dóm svätej Alžbety limitovaná kniha

Pripravila: Lucia Čarná
Foto: Ikar

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu