Obľúbený slovenský multižánrový letný festival Grape sa nezadržateľne blíži. Pod holým nebom sa na letisku Trenčín 11. – 12. augusta stretnú priaznivci dobrej hudby, zábavy, umenia, ale aj módy. Témou festivalu je tento raz Mirror Mirror, teda zrkadlo. Ako sa obliecť, aby ste pôsobili štýlovo a zároveň jedinečne? Inšpirujte sa našimi tipmi. 

Zaujímavý dresscode

Hoci je dresscode na festivale Grape nepovinný, ak chcete splynúť s davom, no zároveň vyzdvihnúť svoju individualitu, odporúčame vám, aby ste sa ho držali. Tohtoročná téma je totiž viac ako zaujímavá a nesie sa v znamení skla, odleskov, ale aj neopozeraných metalických prvkov. Nemusíte sa hneď obliecť od hlavy po päty do metalických farieb, niekedy postačí iba malý detail, ktorý oživí na prvý pohľad nudné oblečenie. Téma Mirror Mirror spája ľudí, preto neváhajte a oblečte sa rovnako, alebo aj kontrastne so svojimi priateľmi. Vytvorte jeden celok, ktorý bude mať svoj vlastný štýl. 

Móda je hra

Fashion maniaci sa na festivaloch priam pretekajú, kto z nich predvedie štýlovejší a neopozeranejší kostým. Kým niekto počas festivalu preferuje pohodlie a volí oversize oblečenie s neutrálnymi farbami, iný miluje trblietky, strapce, latexové oblečenie a masívne doplnky. Dress code Mirror Mirror je vhodný pre oba tábory, keďže sa dá chápať ako priestor na bláznivé metalické a zrkadlové kreácie, ale aj ako zrkadlo, ktoré odráža štýl nositeľa. 

Dominantný kúsok

Monochromatické oblečenie je síce  efektné, ale v prípade metalických farieb a sklenených prvkov môže pôsobiť skôr prehnane. Ak nechcete teda vyzerať ako disko guľa, nechajte v outfite vyniknúť len jeden prvok v téme Mirror Mirror. Či to budú šortky, sukňa, alebo oversize sako, ak si vyberiete odlesky, budete neprehliadnuteľná. Tematický kúsok kombinujte s basic outfitmi, ale aj denimom, florálnymi motívmi, či neónovými odtieňmi. 

Stavte na doplnky

Festivalová móda sa nezaobíde bez okázalých doplnkov a aj tu platí, čím viac, tým lepšie. Veď kde, ak nie na festivale sa môžete nechať strhnúť bláznivou  extravaganciou. Nevyhnutnosťou festivalu je klobúk, ktorý ochráni pred dotieravým slnkom, ale aj dažďom. Tento raz si ho zaobstarajte v striebornej, alebo zlatej metalickej verzii.  Výstredné oblečenie ešte doplňte metalickými šnurovacími topánkami na platforme a nezabudnite ani na masívne kovové náušnice, či náramky. Konečný look môžete doplniť ešte trblietkami, či kamienkami na tvár v sklenenom prevedení. 

Foto: archív FG, unsplash.com, pinterest.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu