Hity Hanky Zagorovej nás opäť roztancujú v muzikáli Biograf Láska

0
345

Jeden z najlepších muzikálov na českej scéne opäť príde na Slovensko. Biograf Láska prináša nestarnúce hity Hanky Zagorovej, ktoré ocenia nielen jej fanúšikovia. Muzikál zažil u nás premiéru 14. marca 2024 a u divákov mal od prvej chvíle obrovský úspech. Mnohých preto iste poteší, že už v máji toto predstavenie opäť príde do Bratislavy.

Muzikál Biograf Láska pozostáva z hitov Hanky Zagorovej. Okrem jej najslávnejších piesní zaujme aj krásnym príbehom o láska, ktorá je mladá, rovnocenná, nezabudnuteľná a dokáže odpúšťať. Na mnohé problémy súčasnosti nás prinúti pozerať z inej perspektívy, vďaka čomu z predstavenia odchádzajú diváci plní silných dojmov. Muzikál zaujal aj hlavnou témou, ktorá je zrkadlom súčasnej uponáhľanej doby. Od prvých sekúnd vás vtiahne do deja a prinesie nezabudnuteľný zážitok. Na scéne uvidíte perfektné výkony, predstavia sa napríklad Elis Ochmanová, Natália Halouzková a manželia Křížoví.

„I keď máme za sebou 150 repríz, boli to obrovské nervy. Tým, že to bola premiéra, bol to zvláštny pocit. Síce predstavenie dobre poznáme, zrazu sme pociťovali taký zdravý tlak. Cítili sme veľkú zodpovednosť voči slovenským divákom, kolegom a ľuďom, ktorí to tu organizovali. Mali sme dva náročné dni intenzívnych príprav, keďže tu bol trochu iný priestor a museli sme prispôsobovať aj nejaké jazykové úpravy, ale nakoniec sme si to užili,“ prezradil Jan Kříž, ktorý je režisérom muzikálu a v bratislavskej premiére sa predstavil aj v postave Přemka.

Hity Hanky Zagorovej každý jeden z účinkujúcich zaspieval podľa seba a vložil do nich kus svojho srdca. Pozitívna energia a úprimnosť preto z pódia veľmi rýchlo preskočia aj na divákov, ktorí si radi zaspievali obľúbené hity. Romantické, ale zároveň aj vtipné a realistické predstavenie si preto v Bratislave vyslúžilo standing ovation.

Biograf Láska prináša príbeh troch najlepších kamarátok, ktoré sa ocitnú v situácii plnej neistoty. Eva, Jana a Alča sa navzájom hašteria, podpichujú, ale zároveň sú si aj veľkou oporou. Stoja pri sebe v dobrom i zlom. Presne tieto príbehy z reality poznajú mnohí diváci, preto sú im také blízke. „Slováci majú brutálnu muzikálnosť. Keď začali počas piesní tlieskať, vždy tlieskali a skončili presne na tú dobu, ktorú mali. Veľmi ma to prekvapilo. Bol to jediný rozdiel medzi českými a slovenskými divákmi, inak sme si ako národnosti veľmi podobní a neexistujú medzi nami väčšie odlišnosti,“ pochvaľovala si našich divákov Michaela Tomešová, ktorá si zahrala Alču. Elis Ochmanová tiež priznala, že mala pred slovenskou premiérou veľký rešpekt. Predstavenie však podľa nej dopadlo vynikajúco a zanechalo to v nej silný dojem. „Mám niekoľko obľúbených skladieb Hanky Zagorovej. Okrem jednej sú všetky aj v Biografe Láska. Mám od nej veľmi rada pieseň Nápad a ten mi v muzikáli trochu chýba. Hanka bola fantastická speváčka, spievam si s ňou jej hity, cítim hĺbku jej textov. Každý z nich je samostatný príbeh, a to na nej milujeme úplne všetci,“ prezradila predstaviteľka Jany. Tretiu kamarátku Evu stvárnila Marie Křižová, pre ktorú bola spolupráca s manželom výzvou. Doposiaľ sa stretali na pódiu len ako kolegovia. Keďže teraz je Jan režisérom predstavenia, tak ponuku na túto úlohu zvažovala o niečo dlhšie. Na slovenské predstavenie sa spolu s ostatnými hercami veľmi tešila. „Česká a slovenská premiéra sú vždy iné. I keď sme boli jeden národ, mám pocit, že vy ste srdečnejší,“ odkázala Marie, ktorá sa predstaví aj vo všetkých ďalších predstaveniach pokračovania turné muzikálu v Bratislave. 

Pri množstve hitov Hany Zagorovej sa núka aj pokračovanie Biografu Láska. Či o tom uvažujú, nám prezradila samotná Marie: „Nie je to len na mne a Janovi. Je to na celom tvorivom tíme. No pri toľkých piesňach, ktoré mala Hanka, by to bolo možno aj na tristo muzikálov. Všetky jej skladby sú neuveriteľné,“ zasmiala sa.

Dobrou správou je, že Biograf Láska sa vráti na Slovensko už 9. až 12. mája. Predstavenia budú v bratislavskom STARS auditóriu. Lístky sú už teraz v predaji na stranke www.starsauditorium.sk.

Foto: archív Biograf Láska

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu