Snažíme sa žiť zdravšie, aj keď...

O potrebe konzumovať zdravšie potraviny, venovať sa pravidelnému pohybu v prírode, snažiť sa užívať také predmety, ktoré čo najmenej zaťažujú prírodu počúvame a čítame denne, ale čo to v praxi znamená pre takú celkom obyčajnú mestskú rodinu s malými deťmi?

Každá rada je dobrá

Pokiaľ ide o nákup zdravších a aj našich, teda tuzemských potravín, sústredili sme sa na osvedčený Kaufland, ktorý máme najbližšie pri našom paneláku. Máva naozaj najširší výber slovenských produktov, pri ktorých nemusíme riešiť, odkiaľ to či ono doviezli a akú veľkú uhlíkovú stopu tým urobili. 

Pred plánovaným nákupom sme si poctivo preštudovali online Kaufland leták od štvrtka, teda od 25.4. 2019, napísali si zoznam potravín, ktoré sme chceli dokúpiť nielen do domácnosti, na raňajky a večere, deťom na desiate, samozrejme, ovocie a zeleninu, ale aj na plánovaný sobotňajší výlet na Železnú studienku, kde sa naši drobci dobré vyskáču. Ponuka čerstvých potravín, bola ako obvykle pestrá, nesklamala nás. Milo ma prekvapila aj výzva Kaufland leták od štvrtka: Slovenskí dodávatelia, dajte o sebe vedieť. Je šanca, že našských potravín bude v ponuke ešte viac. 

Nakupujeme overené potraviny

Samozrejme, vždy si pred veľkým týždenným nákupom s manželkou preštudujeme aj ponuku Billa. Máva zaujímavé zľavy a pritom máme overené potraviny, ktoré najradšej kupujeme práve v Bille, napríklad cottage, syry, tvaroh, vajcia a pekárenské výrobky od slovenských výrobcov. Deti si obľúbili aj drobné čerstvé ovocie (čučoriedky, jahody či maliny), ktoré v tejto predajni nemajú takú prehnanú cenu ako inde a sú kvalitné a čerstvé. 

Divíte sa, prečo stále uvažujem o nie drahých potravinách? Nuž, žiť z jedného príjmu s dvomi deťmi, keď je manželka s mladším synom ešte na rodičovskej dovolenke, splácať pritom pôžičku na byt a chcieť dopriať všetkým svojim milým čo najzdravšie jedlo, si naozaj vyžaduje dobré „žonglovanie“ s každým eurom. Veď to mnohí asi poznáte aj z vlastnej skúsenosti. To však neznamená, že sa nemáme usilovať o čo najzdravší životný štýl.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu