Lesk Bardejovským Kúpeľom dodávajú aj podujatia kultúrneho leta

0
264
lesk bardejovským kúpeľom

Ani v najnáročnejších rokoch Bardejovské Kúpele nezabúdali na svojich klientov  a ich kultúrne vyžitie. Podarilo sa im overené tradície zachovať a aj v roku 2024 si naplánovali svoje nosné podujatia: Požehnanie minerálnych prameňov, promenádne koncerty, Bardejovské kúpeľné dni, výstavy kvetov, Alžbetínsky deň, Kúpeľnú dychovku či Hornošarišský vínny festival.

Do Bardejovských Kúpeľov sa chodí predovšetkým za zdravím, oddychom, relaxom, zábavou, poučením, históriou, turistikou, cyklistikou, dobrým jedlom, pitím, kúpaním a výnimočnými zážitkami. Pestré kultúrne podujatia sú však toho neoddeliteľnou súčasťou.

,,Hoci sú to výdavky naviac, práve takéto podujatia dotvárajú kúpeľnú atmosféru a odlišujú jednotlivé kúpele od seba navzájom.      Vytvárajú i pevné puto, ktoré sa prejavuje v návštevnosti. Počas podujatí je návštevnosť tradične vyššia a aj zloženie klientely je v prospech samoplatcov. V Európe je to už dlhoročná tradícia, že k svetoznámym kúpeľom patrí nejaký ten festival, sympózium či návštevnícke dni. Sú to síce náročné i nákladné podujatia, ale dodávajú kúpeľom lesk, zvyšujú návštevnosť a atraktivitu,“ konštatuje Tamara Šatanková, ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov, na okraj kultúrnych kúpeľných aktivít.

lesk bardejovským kúpeľom

Kúpeľné zľavové akcie 

V kúpeľoch pravidelne bežia nejaké zľavové akcie. Pre seniorov nad 60 rokov a držiteľov preukazu ZŤP je to napríklad Liečebný pobyt SENIOR, s plnou penziou a 3 procedúrami denne. K dispozícii sú aj ďalšie zľavnené pobyty, medzi nimi je aj akciový pobyt VITAL v hoteli Alexander. Slnko, čerstvý vzduch, kúpeľný park, prechádzky po udržiavaných cestách a chodníkoch a okolitá príroda s turistickými a singletrackovými trasami, poskytujú veľa príležitostí na aktívny oddych. Cena zahŕňa ubytovanie, plnú penziu, neobmedzený vstup do Wellness Spa a procedúry podľa počtu nocí. Klienti môžu, samozrejme, na pobyty využiť aj rekreačné príspevky.

lesk bardejovským kúpeľom

Vybrané kultúrne podujatia v tomto roku

PIŠINGER V KÚPEĽOCH  (apríl – október 2024, vždy v poslednú sobotu v mesiaci) a PIŠINGER V MESTE (poslednú nedeľu v mesiaci). Ide o netradičné sprevádzanie hostí formou príbehu či vtipne ladeného rozhovoru dvoch dám, ktoré sa po rokoch stretli. Dámy si pozývajú špeciálnych hostí, ktorých bližšie predstavia. V cene podujatia je ochutnávka tradičného šarišského pišingera (keksu, zákusku).

POTULKY PO CHODNÍKU SISI (1 x mesačne počas apríla až októbra) za účasti certifikovaného sprievodcu. Konkrétne termíny budú včas vyvesené na nástenkách a na webe.

POŽEHNANIE MINERÁLNYCH PRAMEŇOV (7. jún) v priestoroch kúpeľnej kolonády a súčasne OTVORENIE KÚPEĽNEJ SEZÓNY.

VÝSTAVA RUŽÍ A ĽALIÍ  (celý jún) v Kúpeľnej kolonáde.

MEDZINÁRODNÉ HUDOBNÉ LETO, 70. ročník (od 2. 7. do 25. 8.) letných koncertov klasickej hudby v podaní salónneho orchestra na pódium pri Kúpeľnej kolonáde (denne okrem pondelka) a cyklus desiatich večerných koncertov vážnej hudby v koncertnej sále hotela Astória.

BARDEJOVSKÉ KÚPEĽNÉ DNI – 21. ročník (6. – 7. júla) tradičného podujatia, ktoré je spojené s bohatým kultúrnym programom. Jeho súčasťou sú aj atrakcie a rôzne animačné aktivity pre deti i prezentácia a predaj tradičných remeselných výrobkov.

lesk bardejovským kúpeľom

VÝSTAVA GLADIOL (august) v Kúpeľnej kolonáde

HORNOŠARIŠSKÝ VÍNNY FESTIVAL – na 9. ročníku (3. august) sa budú opäť  

prezentovať viaceré slovenské vinárstva.

ALŽBETÍNSKY DEŇ – 21. ročník (18. august) pamätného dňa, ktorý sa v kúpeľoch realizuje na počesť pobytu cisárovnej Alžbety – Sisi v Bardejovských Kúpeľoch. Spomienková slávnosť sa organizuje pri pamätníku cisárovnej. Sprievodný program: prechádzka cisárovnej Sisi s Franzom Jozefom v dobových kostýmoch po areáli kúpeľov a možnosť fotenia sa s nimi. Akciu dopĺňajú rôzne sprievodné programy.

PIVNÝ FESTIVAL S KÚPEĽNOU DYCHOVKOU Kúpeľnou kolonádou – 11. ročník  (1. september) prehliadky dychových hudieb a vystúpenia ľudových súborov, ktorý je sprevádzaný malým Pivným festivalom – prezentáciou viacerých druhov pív.

Na júl je ešte plánovaná Prehliadka rusínskeho a šarišského folklóru v skanzene v  Bardejovských Kúpeľoch a v auguste sa tradične koná, tiež v skanzene, Hornošarišská nedeľa – ukážka slovenského folklóru a zvykov.

Záujemcovia všetky aktuálne informácie nájdu na www.kupele-bj.sk a www.visitbardejov.sk.

Foto: archív B. K.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu