Hľadáte jemnú vôňu, z ktorej sa vám v lete nezakrúti hlava? Siahnite po toaletnej vode

0
992

Toaletné vody predstavujú jeden z najobľúbenejších variantov vôní. Sú menej intenzívne, takže vám opojná vôňa neprivodí bolesti hlavy. Navyše sú ideálne na každodenné použitie. Čím sa odlišuje toaletná voda od iných vôní?

Dámske toaletné vody patria medzi jedny z najobľúbenejších vôní. Prečo? Sú jemné, nie tak opojné a ani pri väčšom množstve vás z nich nebude bolieť hlava. Nevýhodou ale je, že vyžadujú opakovanú aplikáciu, pretože vydržia iba približne 3 hodiny.

Toaletka na každý deň

To, prečo je toaletná voda tak obľúbená na každodenné nosenie, tkvie práve v jej intenzite. Označenie Eau de Toilette (EdT) znamená roztok parfumového oleja na báze alkoholu. Podiel vonných zložiek v toaletnej vode predstavuje iba asi 4 až 8 % v zhruba 80 % alkoholu, čo je nižšia koncentrácia ako v parfume (EdP). 

Toaletná voda je tak jednou z najvyužívanejších vôní, či už idete do práce, na prechádzku alebo len tak do kaviarne. Jednoducho ju využijete všade tam, kde nie je vhodná ťažká a opojná vôňa klasického parfumu. Na výber ale pritom máte rovnaké možnosti, teda ako vône kvetinové, tak aj tie korenisté alebo orientálne.

Vôňa ale nevydrží dlho

To, ako dlho zostanete zahalené do vône sa čiastočne odvíja od vás a vášho tela. Na každom totiž vôňa nielen rozdielne vonia, ale má tiež inú výdrž. Všeobecne je možné povedať, že na suchej pokožke vonia kratšie. Skúste preto pred nanesením toaletnej vody použiť hydratačný krém. A ak siahnete po produkte rovnakej značky a radu produktov, z ktorej máte toaletnú vodu, vôňa sa vám na tele lepšie prispôsobí. 

Tóny toaletnej vody sa rozvíjajú asi 3 až 4 hodiny, takže si ju nezabudnite vziať so sebou, aby ste si ju mohli znova aplikovať počas dňa. 

Udržte vôňu stále kvalitnú

Kvalita vône toaletnej vody sa časom môže zmeniť. Hlavnú úlohu pritom hrá správne skladovanie. Ideálne je miesto, kde bude do 20 stupňov Celzia a na flakón nebude svietiť slnko. S fľaštičkou nehrkajte ani ju zbytočne neotvárajte. Aby ste si so sebou do kabelky nemuseli brať celú fľaštičku toaletnej vody, siahnite po cestovnej veľkosti alebo sa poobzerajte po atomizére, čo je malá plniteľná fľaštička na vôňu.

foto: shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu