Túžite po dokonalom darčeku, ktorý vám bude vyrobený na mieru? Ak chcete potešiť vašich blízkych, alebo priateľov prekvapením, na ktorý nikdy nezabudnú, máme pre vás tip. Spomienky sú tie, ktoré vám vždy zostanú a nie v poslednom rade tie, ktoré sú aj zachytené. Naše mobily ukrývajú v sebe stovky, priam tisícky fotiek, ktorých sa nechceme vzdať. Niektoré sú také špeciálne pre nás, že si zaslúžia veľkú pozornosť. A práve tieto momenty by mali byť zachované špeciálnym spôsobom.

Kedy ste začali kresliť?
Kresliť som začala ako väčšina detí v predškolskom veku. Aktívne som sa však kresbe začala venovať na strednej škole, kde ma figurálna kresba chytila za srdce, a venujem sa jej doteraz.

Učili ste sa to aj na škole, alebo len sama doma ste sa zdokonaľovali ?
Prvý kurz kresby som absolvovala pod vedením akademickej maliarky Magdalény Dúbravkovej-Lehotskej. Pripravovala ma na úplne prvé talentové skúšky v čase, keď som sa hlásila na Strednú školu úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru. Naučila ma pracovať viac ako som si myslela, že dokážem. Veľa ľudí sa ma pýta, či sa dá naučiť to, čo v mojej práci vidia. Figurálna kresba sa dá naučiť, no obsahuje pravidlá, ktoré sa treba „nadrilovať“ a vykresliť. Neexistuje pre to žiadny magický tip a ani skratka. Odporúčam veľa pozorovať a o to viac kresliť.

archív: WM
Instagram@sketchbrightlikeadiamond
Instagram@sketchbrightlikeadiamond

Maľujete ručne alebo digitálne?
Maľbu som študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Tam som sa naučila ako pracovať s rôznymi materiálmi, technológiami a s farbou pod vedením profesora Ivana Csudaia, ktorý ma naučil makať a nevzdávať sa. Neskôr som však svoju energiu preniesla ku kresbe, k tradičnej grafike a ku grafickému dizajnu. Práve tejto výtvarnej trojke sa venujem dodnes.

Čo najradšej kreslíte?
Túto otázku som si kládla roky, a stále na ňu nemám presnú odpoveď. Mám veľmi rada figurálnu kresbu, portréty ale zaujímajú ma aj rastliny a xy ďalších organických tvarov.

Kde všade nájdem vašu tvorbu?
Instagramový profil @sketchbrightlikeadiamond vznikol nedávno, a preto by som ho označila za najnovšiu tvorbu. Venujem sa však aj tradičnej kresbe. Môžete ma nájsť na mojom osobnom instagramovom účte @ivanabelianska, alebo na mojej webstránke.

Instagram@sketchbrightlikeadiamond
Instagram@sketchbrightlikeadiamond

Dajú sa vaše kresby vytlačiť napríklad aj na tričko, alebo na pohár?
Samozrejme. Pri objednaní ilustrácie ponúknem zákazníkovi či zákazníčke množstvo variant, ktoré sa dajú s ilustráciou urobiť. Niektorí chcú ilustráciu len na online použitie, iní si ju radi vytlačia. Ja im o to radšej pomôžem ako na to, alebo im ilustráciu rovno odovzdám v tlačenej podobe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu