Hurá, lyžovačka dostala zelenú! Lyžiarske stredisko Jasná aj Vysoké Tatry už otvorili prvé zjazdovky, pravda v režime OP

0
1001

Konečne dobré správy! Lyžovačka plná neopakovateľných zážitkov sa tento rok začala pre zaočkovaných a prekonaných 11. decembra.  V Jasnej a na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách privítali prvých takých športovcov. Strediská sú pripravené poskytnúť návštevníkom bezpečné zimné zážitky pri dodržaní všetkých nariadených preventívnych opatrení.   

Skvelá lyžovačka v Jasnej

V lyžiarskom stredisku Jasná sú pre zaočkovaných a prekonaných lyžiarov pripravené prvé zjazdovky. „Lyžovať budeme na zjazdovkách Biela púť a Jelení grúň, k dispozícii bude aj traverz na Koliesko. V prevádzke budú sedačkové lanovky Biela púť a Záhradky-Priehyba, okrem toho spúšťame aj Twinliner a kabínové lanovky na Chopok ako prepojenie severnej a južnej strany. Zároveň pokračujeme v zasnežovaní ďalších zjazdoviek tak, aby sme ich dokázali čo najskôr sprístupniť lyžiarom. Už v nedeľu otvoríme lanovku na Lukovú aj s modrými zjazdovkami na Priehybu. “ informoval pri otvorení lyžiarskej sezóny 11. decembra 2021 riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Medzi hlavné novinky zimnej sezóny v Jasnej patrí zrekonštruovaný hotel SKI priamo na zjazdovke, rozšírenie a vyznačenie bežeckých tratí v lokalite Zadné vody, nový prepravný pás so sánkarskou dráhou od Hotela Pošta, posilnenie zasnežovacieho systému na Bielej púti, a predovšetkým Zjazdovka Petry Vlhovej. Pôvodná zjazdovka Pretekárska ponesie od tejto sezóny meno našej najúspešnejšej lyžiarky. Ďalšou novinkou je nový koncept parkovania a posilnenie bezplatnej kyvadlovej dopravy z bezplatného parkoviska v Pavčinej Lehote, ktorá začne premávať od 27. decembra.

Vysoké Tatry privítali prvých lyžiarov

Prvá lyžovačka v tejto sezóne začala 11. decembra na Štrbskom Plese na troch zjazdovkách – Interski, Junior a Turistická. „Ďalšie zjazdovky zasnežujeme. V prevádzke budú vleky a sedačková lanovka Mostíky. Do strediska bude premávať bezplatný skibus z centrálneho parkoviska. V Tatranskej Lomnici pripravujeme otvorenie prvých zjazdoviek 18. decembra,“ informoval Dušan Slavkovský, riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry. Na svoje si prídu aj sánkari, pretože okrem pozemnej lanovky na Hrebienok je v prevádzke aj 2,5 km sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca. V rovnakom režime ako lanovky (OP) a so zníženou kapacitou bude v prevádzke aj Tatranský ľadový dóm, tento rok inšpirovaný témou putovania a Katedrálou v Santiagu de Compostella.  

Novinkou v ponuke horského strediska je štýlový Apartmánový dom Horec nachádzajúci sa v centre Tatranskej Lomnice v bezprostrednej blízkosti zjazdoviek. Lyžiari v tejto tatranskej osade sa musia pripraviť na spoplatnené parkovanie so zľavami pre majiteľov skipasov.

Všetky lanovky a vleky v strediskách sú aktuálne v prevádzke v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19), ktorého dodržiavanie bude kontrolovať personál pri predaji skipasov ako aj na vstupe do strediska. Kapacita kabínkových lanoviek je obmedzená na 25 %. Gastro služby budú k dispozícii podľa aktuálnych pravidiel len cez výdajné okienko vo forme take-away. Hotelové prevádzky v Jasnej aj vo Vysokých Tatrách budú v režime OP k dispozícii od 25. decembra. Presné detaily nájde verejnosť na stránke tmrhotels.com. Skipasy sa predávajú za dynamické ceny. Rovnako ako pri letenkách platí čím skôr kúpiš, tým lacnejšie lyžuješ. Online predpredaj skipasov za najvýhodnejšie ceny je dostupný na gopass.travel. 

Marián Galajda, TMR

Foto: Marek Hajkovský a archív TMR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu