Elegantný odtieň červenej s nádychom fialovej a slivkovo modrej je ideálnou ponukou pre všetkých, ktorí preferujú výrazné farby a noblesnú klasiku v interiéri. Je známe, že táto farba je pomenovaná po jednej z najznámejších vinárskych oblastí sveta – Bordó. Rovnako ako víno je vášnivá, hrejivá. Teplé odtiene bordovej vykúzlia vo vašej domácnosti úžasnú atmosféru aj počas chladných ročných období.

Bordová či vínovo červená dokáže v interiéri navodiť nevšednú atmosféru rozjímania. Bez ohľadu na to, či ide o farbu stien alebo výrazný prvok aranžmánu – bordovú červenú je možné v interiéri využiť mnohými spôsobmi. Inšpirácie ako na to nám pripravili stylisti WestwingNow.sk.

Bordová farba stien

Vo veľkých miestnostiach môže byť jedna alebo dokonca dve steny natreté bordovou farbou. Miestnosť sa tak opticky zmenší a zároveň si vytvoríte oázu pokoja a pohody. Ak chcete trochu menšiu izbu vymaľovať na bordovú farbu, držte sa pravidla, menej je viac. V tejto situácii použite bordovú len ako menší doplnok.

Zdôraznenie interiéru bordovými textíliami

Aby bordové textílie vyzerali dobre, zvoľte svetlú farbu stien. Bordové bytové textílie dopĺňte bordovou vlnenou prikrývkou a  vankúšmi. Štýlové bytové doplnky v sýto červenej farbe sa tak bez zbytočnej námahy stanú najdôležitejším prvkom vášho interiéru.

Bordový nábytok ako doplnok celku

S bordovým nábytkom urobíte skutočný dojem! Pre udržanie atmosféry a zároveň upokojenie zraku odporúčame kombinovať ho s dekoratívnymi prvkami v sviežej, krémovej farbe. Lesklé mosadzné alebo medené ozdoby zasa doplnia jesenný dekor vo vysokom štýle.

www.westwingnow.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu