IKEA vyrobila hračku podľa slovenskej malej dizajnérky Majky. Predávať sa bude po celom svete a jej nápad vám vyrazí dych

0
1680
Copyright Peter Brichta 2020 :: www.pbphoto.sk ::

Spoločnosť IKEA už šiesty rok vyzvala deti po celom svete, aby sa zapojili do súťaže Malý dizajnér. Deti tak dostali opäť príležitosť popustiť uzdu svojej fantázie a nakresliť svoju vysnívanú plyšovú hračku. Zo 71 000 kresieb z celého sveta napokon IKEA vybrala šesť víťazných návrhov, na základe ktorých vyrobila skutočné hračky. 

Vôbec po prvýkrát návrh jednej zo šiestich hračiek bude pochádzať zo Slovenska. Iba desaťročná Mária z Trnavy ohúrila porotu IKEA navonok jednoduchým spojením dvoch malých zvieratiek myšky a lienky. Hlbší význam hračky je však vskutku kreatívny: MYŠLIENKA.  

Prvý októbrový deň sa Majka so svojou Myšlienkou prvýkrát stretli osobne a spolu s riaditeľkou obchodného domu IKEA Bratislava Luciou Klečkovou pokrstili myšku prezlečenú za lienku vskutku originálne – farebnými korálkami. ,,Želám Myšlienke, aby sa páčila a aby pomohla všetkým deťom, ktoré potrebujú peniaze a najmä aby ju mali deti radi,“ popriala Majka na štart cesty Myšlienke. Výťažok 4132EUR z predaja minuloročnej kolekcie Sagoskatt venovala IKEA občianskemu združeniu Bublina, ktoré pre deti z detských domovov plánuje pobyt v enviro mestečku Zaježová a splav po Malom Dunaji.

Copyright Peter Brichta 2020 :: www.pbphoto.sk ::

,,Na Slovensku sa do súťaže Malý dizajnér zapojilo 138 detí, ktoré nakreslili naozaj krásne a výnimočné plyšové hračky. Nikdy ma neprestane prekvapovať to, aké dokážu byť deti kreatívne. My v IKEA sme hrdí na každého jedného malého dizajnéra, ktorý sa do našej súťaže zapojil. Zároveň sa neskutočne tešíme zo slovenského návrhu s názvom MYŠLIENKA, ktorý je súčasťou kolekcie SAGOSKATT na rok 2020. Je to naozaj veľký úspech a Majke srdečne gratulujeme,“ hovorí Lucia Klečková, riaditeľka obchodného domu IKEA Bratislava

Výber víťazov každý rok sprevádza náročné rozhodovanie. Pri každom súťažnom návrhu rozhoduje to, či je zaujímavý a originálny, ako by sa dal vyrobiť, z akých farieb pozostáva a či by do kolekcie zapadol. „Ide o jedinečný projekt, ktorý umožňuje Detskej IKEA zapojiť do vývoja výrobkov aj deti. Plyšové hračky vytvorené podľa detských návrhov sa predávajú po celom svete a celý výťažok z predaja putuje na dobrú vec,“ vysvetľuje Ema Lázniková z Detského oddelenia IKEA Bratislava.

Copyright Peter Brichta 2020 :: www.pbphoto.sk ::

Kolekcia SAGOSKATT však nie je len zbierkou zábavných kamarátov – hre dáva zmysluplný rozmer. Deti, ktoré sa do súťaže zapoja, sa totiž podelia o viac než len svoje sny a predstavivosť – prispievajú aj k právu každého dieťaťa na hru a rozvoj. IKEA v rámci kampane Let’s Play for Change (Poďme sa hrať a zmeníme svet) daruje celý výťažok z predaja kolekcie SAGOSKATT lokálnym projektom, ktoré podporujú právo detí na hru. 

Tu je šestica hravých a tvorivých návrhov z celého sveta, ktoré porota vybrala tento rok:
LAMMA, dizajn: Christel, 6 rokov
BAKLAŽÁNOVÉ AUTÍČKO, dizajn: Ayaan, 8 rokov
MYŠLIENKA, dizajn: Mária, 9 rokov
NALLU, dizajn: Sofia, 6 rokov
BONBON-POISSON GOURMAND, dizajn: Clémence, 8 rokov
ZEM PLNÁ LÁSKY, dizajn: Yo-Pong, 12 rokov

SAGOSKATT je limitovaná kolekcia plyšových hračiek navrhnutá deťmi pre deti. Je výsledkom každoročnej súťaže Malý dizajnér, v rámci ktorej majú deti z celého sveta príležitosť vytvoriť návrh svojej vysnívanej plyšovej hračky a prihlásiť ju do súťaže v najbližšom obchodnom dome IKEA. Porota zo spoločnosti IKEA of Sweden každoročne vyberá šesť najtvorivejších a najzaujímavejších kresieb, na základe ktorých vznikli skutočné hračky, ktoré sa od 1. októbra predávajú v každom jednom obchodnom dome IKEA za cenu 4,99 EUR. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu