Ikonická sklenená konštrukcia je hlavnou turistickou destináciou v New Yorku. Prvýkrát bola otvorená v roku 2006 na Piatej Avenue v centre New York City.

Steve Jobs navrhol veľkú priehľadnú sklenenú kocku zdobenú len žiariacím jablkom, osobne otvoril a privítal prvých zákazníkov predajne Piatej Avenue spoločnosti Apple. Jedno z najnavštevovanejších miest Piatej Avenue v meste teraz prešielo rekonštrukciou, ktorou bol poverený architekt Norman Foster.

Najslávnejši obchod Apple sa nachádza na námestí pred kultovým Plaza of General Motors budovy, ktorú navrhol Edward Durell Stone. Po rekonštrukcii hlavný symbol obchodu na námestí zostal neporušený. Norman Foster a jeho britské štúdio premenil schodisko a interiér.

Celý obchod naďalej zostal skrytý pod zemou pod verejne prístupným námestím. Zmeny možno už vidieť na povrchu, kde boli vysadené nové stromy, nové kamenné lavičky, žiariace kolesá na chodníku, ktoré pôsobia aj ako sedadlá z nerezovej ocele. „Skyobjektívy “ ponúkajú ďalšie svetlo vo vnútri, rovnako ako aj pohodlné sedenie. Nový dizajn sa snažíl postaviť na pôvodnú myšlienku rozmanitosti a tvorivosti mestského života. Apple na Piatej Avenue je dominantnou atrakciou na Manhattane, ktorá patrí medzi najviac fotografované atrakcie v New York City.

text/foto: Elena Fedorková

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu