Najskôr tu bola Ariadna, teraz prišla Elektra

0
357
Ariadna a Elektra

Máte radi historické príbehy a staroveké Grécko, svet bohov a smrteľníkov? Máme pre vás super tip na čítanie. Druhá kniha od Jennifer Saint – po skvelej Ariadne je tu ešte lepšia a pútavejšia Elektra.

„Je to senzačná kniha. Jennifer Saint vytvorila verziu starovekého mýtu, ktorý je vzrušujúce čítať…postavám dala hĺbku a život. Dojímavý príbeh, svieži a autentický, takže nestráca čaro klasického prostredia. Odporučím túto knihu každému, koho poznám,“ pochvaľuje si Elodie Harperová, autorka bestsellera Vlčí brloh, ktorý vyšiel aj v slovenčine.

Je mi úplne ľahostajné, že sa o mňa v našej trónnej sieni neusilujú žiadni pytači. Počula som príbehy o svojej tete Helene, no nikdy som necítila závisť. Aha, kam až ju doviedla jej krása. Do cudzieho mesta, ktoré desať rokov drží našich mužov preč z domova.

Ariadna a Elektra

Elektra, Klytaimnestra, Kassandra.
Tri silné ženy v osídlach dávnej kliatby. Ktorej z nich sa podarí prerušiť desivý kolobeh násilia a pomsty?

Mykénska princezná Elektra túžobne očakáva návrat svojho otca Agamemnóna, hlavného veliteľa achájskych vojsk, z trójskej vojny. Len pri ňom cítila, čo je to rodičovská láska a náklonnosť. Odkedy však otec odišiel na čele veľkého loďstva oslobodiť unesenú spartskú kráľovnú Helenu, trpí mladučká Elektra ústrkmi a nevšímavosťou svojej matky.

Klytaimnestra spočiatku manžela vrúcne milovala, ale keď Agamemnón obetoval najstaršiu dcéru Ifigeneiu bohom, aby grécke vojsko bezpečne odplávalo k trójskym brehom, znenávidela ho a dlhých desať rokov v sebe živila a rozdúchavala túžbu po pomste.

Agamemnón sa konečne vracia ako oslavovaný hrdina a víťaz. Súčasťou jeho koristi je aj trójska kňažka Kassandra, schopná predvídať budúcnosť. Vo svojich víziách videla horiacu Tróju a teraz zase vidí temné mračná nad Mykénami.
Osudy troch neobyčajných žien – Elektry, Klytaimnestry a Kassandry – sú nerozlučne späté. Elektra odmieta byť hračkou v rukách nevyspytateľného osudu a chce o sebe rozhodovať sama. Naráža však na začarovaný kruh násilia a pomsty, opakujúci sa v histórii atreovského rodu…

Elektra je skvele napísané prerozprávanie gréckej mytológie. Živé, realistické, zaujímavé a čítavé. Tri silné ženy a ich pohľady na rovnaký príbeh – nielen ich osudy, ale vnímanie mužov, života ako takého. Budete vnímať ich hnev i pomstu, svet bohov a smrteľníkov, staroveké kliatby, vojnové ťaženie…a budete si to všetko užívať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu