Leto už tradične aj tento rok žilo na bratislavskej Magio pláži. Okrem množstva workshopov, koncertov a prednášok sem tento rok množstvo ľudí prilákala módna prehliadka s názvom Not Just Catwalk. Organizátori sa rozhodli klasickú módnu prehliadku zmeniť vo veľkú tanečnú šou, plnú kreatívnych módnych kolekcií.  Už samotný názov Not Just Catwalk mal divákom našepkať, že nepôjde o tradičnú módnu prehliadku. Každá kolekcia mala svoj príbeh a svoju choreografiu. Zárukou kvality boli bez pochýb profesionálne tanečnice a choreografky.  Na modelky sa zahrali dievčatá z tanečnej skupiny Mondance, pod vedením Moniky Prikkelovej

Módnu šou otvorili kolekciou od dizajnéra Patrika Haaza pôsobiaceho pod vlastnou značkou HAAZ, potom pokračovala prehliadka kúskov od Zuzany Ľos BožikovejValérie Kršiakovej.  Na prehliadkovom móle sa ukázali tiež krásky zo skupiny Gleam. Dievčatá ste mohli v podobnom projekte vidieť už v minulosti, kedy sa ukázali na prehliadkach Fashion Delight v Trnave. Pod vedením choreografky Silvii Chlumeckej si tentokrát zatancovali v modeloch od mladej dizajnérky Kataríny Zápotockej pôsobiacej pod menom Reby.LeanRomany Elischerovej. Kreatíva a originalita bola doplnená  aj klasickým tancom v podaní absolventky konzervatória, ktorá spolu s modelkami prezentovala pestrofarebnú kolekciu od Dominika Orvoša pôsobiaceho pod značkou Orvo. Toho neskôr doplnili kolekcie šiat od módnych dizajnérok Moniky PšenicovejIvety MočilánovejKaryn Hykšovej.

Pri prehliadke Not Just Catwalk sa spojil už spomínaný koncept Fashion Delight, pôvodne  študentský projekt Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Fashion Kultur, ktorá ponúka priestor začínajúcim módnym návrhárom.  V závere celej šou si diváci mohli pozrieť špeciálnu EKO kolekciu, ktorá bola ladená do tohtoročnej témy Magio pláže. Základnou myšlienkou bola recyklácia, používanie recyklovateľných materiálov a v neposlednom rade šírenie osvety zelenej budúcnosti. Každý z účinkujúcich dizajnérov teda vytvoril jeden EKO model, ktorý bol vytvorený výhradne pre prehliadku Not Just Catwalk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu